Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Navagio – Nejkrásnější zátoka na ostrově Zakynthos

Navagio, někdy také nazývaná Pláž vraků, je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst v Řecku. Tato pláž se nachází na ostrově Zakynthos v Jónském moři a je obklopena úchvatnými skalami a azurově modrou vodou.

Něco o pláži Navagio

Navagio získala své jméno díky vraku lodi, která se zde v roce 1980 potopila. Vrak lodi leží stále na pláži a je jednou z nejobdivovanějších atrakcí místa. Pláž Navagio je oblíbená turistická destinace a láká návštěvníky z celého světa svou krásou a přírodním okolím.

Přístup k pláži je poměrně náročný, což způsobuje, že zůstává méně navštěvovanou lokalitou. Pláž Navagio není snadno přístupná po souši, takže se musíte dostat na ni lodí. Turisté mohou vyrazit na výlet z města Zakynthos a plout asi hodinu k pláži. Během plavby se mohou návštěvníci těšit na krásné výhledy na okolní krajinu, útesy a modrou vodu.

Když se dostanete na pláž, okamžitě vás uchvátí úžasný výhled na vrak lodi a záliv. Pláž má bílý písek a křišťálově čistou vodu, která se zbarvuje do sytě modré barvy. Okolní skály dodávají Navagiu unikátní atmosféru a tvoří přirozené divadlo pro pozorování vraku lodi a výhledů na moře.

Pláž Navagio Foto: pixabay.com

Aktivity na pláži

Navagio nabízí také řadu aktivit, jako jsou potápění, plavání, slunění a piknikování. Je však důležité si uvědomit, že pláž není vybavena žádnými zařízeními a nemá žádné stíny. Pokud se chystáte na Navagio, doporučuje se si s sebou přinést dostatek vody a opalovacího krému, abyste si užili příjemný den na pláži.

Navagio je nejkrásnější v ranních hodinách, kdy je voda klidná a slunce teprve vychází. To je také nejlepší čas na fotografování vraku lodi a okolní krajiny. Pokud si chcete užít klidnější atmosféru, doporučuje se Navagio navštívit mimo hlavní sezónu, kdy je méně turistů a pláž je klidnější.

Pár zajímavostí..

Navagio se stala populární nejen mezi turisty, ale také mezi filmaři. V roce 1988 byla zde natočena scéna pro film Smrtonosná past 2„, která dala pláži ještě větší popularitu. Od té doby byla Navagio často využívána jako kulisa pro natáčení filmů a reklam.

Navagio je skutečně jedinečné místo, které si zaslouží být součástí každého cestovatelského plánu. Tato pláž nabízí návštěvníkům nádherné scenérie, klidné prostředí a mnoho možností k relaxaci a zábavě.

Pokud se rozhodnete navštívit Navagio, měli byste si být vědomi toho, že je třeba dodržovat základní pravidla ochrany přírody a respektovat citlivé ekosystémy. Je důležité si uvědomit, že příroda na Navagiu je křehká a měli bychom se o ni pečlivě starat, aby si ji mohli užívat i budoucí generace, děkujeme.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *