Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Pálava – Klenot jižní Moravy

Vítejte v jednom z nejkrásnějších koutů jižní Moravy, v regionu nazývaném Pálava. Pálava je svou výjimečnou kombinací malebné přírody, bohaté historie a vynikajícího vína ideálním místem pro ty, kteří touží po autentických zážitcích.

Kde se Pálava nachází?

Pálava, tento klenot jižní Moravy, se nachází v České republice. Pálava je vzdálená přibližně 40 km od Brna. Geograficky je Pálava součástí Pálavské vrchoviny, která je přirozeným přechodem mezi jižní Moravou a Dolnomoravským úvalem. Tento malebný koutek nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je obklopen vinicemi, což dává regionu jedinečnou atmosféru.

Přestože Pálava leží v klidném venkovském prostředí, není příliš vzdálena od větších měst. Například Mikulov, historické město s bohatou kulturou a architekturou, se nachází nedaleko Pálavy. Dalšími blízkými městy jsou Znojmo, Břeclav a Brno, které jsou v dosahu a nabízejí další možnosti pro objevování a relaxaci.

Díky své strategické poloze je Pálava snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Pro ty, kteří preferují cestování vlakem, je možné využít železniční spojení do nejbližších měst a poté pokračovat regionálními autobusy do Pálavy.

Co na Pálavě zažít?

Pálava nabízí mnoho aktivit a zážitků, které obohatí váš pobyt v této malebné oblasti. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, vášnivý vinař, historický nadšenec nebo prostě hledáte klid a relaxaci, Pálava má co nabídnout pro každého.

Prozkoumejte přírodní krásy

Při procházce po Pálavě se ocitnete uprostřed malebných vinic, vychutnáte si panoramatické výhledy na okolní kopce a jezera. Za navštívení stojí vodní nádrž Nové Mlýny, která je velmi oblíbená. V okolí vodní nádrže se nachází mnoho kempů a restaurací. V kempu si můžete zapůjčit šlapadla, kanoe nebo loďky. V širším okolí se nachází i levandulová farma, kde si můžete zakoupit levandulové produkty a projít se na levandulových polích, nic víc zde ale nečekejte. Vstup na levandulovou farmu je zpoplatněn.

Oblíbeným místem na Pálavě jsou i Dolní Věstonice, kde naleznete expozici mamutů. Pokud jste milovníkem vína a chcete nasát atmosféru Pálavy, tak doporučujeme Mikulov, což je takové srdce Pálavy. Objevíte zde mnoho kaváren, restaurací a dobrých vín. Podobně na tom je i Pavlov, který je známý svými vinicemi a vynikajícím vínem. V okolí Pavlova je i několik naučných stezek, takže se zde určitě nudit nebudete.

Objevte historické skvosty

Na Pálavě se nachází mnoho historických objektů, ať už to jsou zámky, hrady nebo zříceniny. Velmi navštěvovaný je Mikulovský zámek a také Zámek Lednice, který byste neměli minout při vašem pobytu na Pálavě. Další zámek, který stojí za zmínku je ve Valticích – Zámek Valtice. Jestliže budete ubytování někde v kempu v okolí Nových Mlýnů, tak si můžete udělat výlet na zříceninu hradu Děvičky. Dostanete se sem i pešky, nezapomeňte na dostatek tekutin.

Užijte si mnoho zábavy u vody

Nádrž Nové Mlýny nabízí mnoho zážitků – můžete si zaplavat, relaxovat u vody, vyrazit na loďce na vodu nebo se věnovat jakémukoliv jinému vodnímu sportu. Můžete navštívit také Lom Janičův vrch, kde by mohlo být méně lidí. Pokud máte děti nebo si zachcete pořádně zaskotačit, tak kousek se nachází známý Aquapark Moravia, který vás zabaví na celý den. Počítejte s tím, že na tobogánech a dalších atrakcích budou velké fronty.

Pálava je skutečně místem plným přírodní krásy, historie a gastronomických požitků. Věříme, že čas v tomto klenotu Jižní Moravy si užijete a získáte zážitky na celý život.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *