Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Park Güell – Architektonický skvost Barcelony

Park Güell je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších parků v Barceloně a také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této oblasti. Tento park je pozoruhodný svou unikátní architekturou, která byla navržena a realizována slavným architektem Antoniem Gaudím v první polovině 20. století. Park se nachází na kopci El Carmel a byl vybudován v letech 1900 až 1914.

Park Güell byl původně zamýšlen jako luxusní obytná zóna s 60 vilami, které měly být postaveny na několika terasách. Projekt byl financován místním podnikatelem Eusebiem Güellem, který najal Gaudího jako hlavního architekta projektu. Však se ukázalo, že projekt nebyl pro potenciální klienty příliš lákavý, takže byl opuštěn a později přeměněn na veřejný park.

Park Güell byl otevřen veřejnosti v roce 1926 a od té doby se stal jedním z nejoblíbenějších parků v Barceloně. Park se rozkládá na ploše více než 17 ha a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na Barcelonu a Středozemní moře.

Park se skládá z několika různých částí, z nichž nejvýznamnější je Velké náměstí, které je obklopeno pozoruhodnými budovami a sochami, všechny navržené Gaudím. Na Velkém náměstí se nachází také ikonický Gaudího ještěr a mnoho dalších barevných mozaikových dekorací, které jsou charakteristické pro jeho práci.

Další zajímavou částí parku je Salamander fontána, která se nachází na jedné z teras. Fontána je tvořena množstvím barevných mozaikových kachlí a je připomínkou mytologického tvora Salamandra, který je spojován s ohněm. Tato fontána je považována za jednu z nejkrásnějších fontán v Barceloně.

Zdroj: www.parkguell-tickets.com

Další významnou částí parku je Pavilon nebo Sala Hipostila, která se nachází pod Velkým náměstím. Tento prostor je tvořen 86 sloupy, které podpírají strop. Tento prostor měl původně sloužit jako tržnice.

Tento Pavilon však nebyl nikdy dokončen, a tak slouží jako jedno z nejvýraznějších a nejimpozantnějších míst v celém parku. Zde můžete vidět unikátní a složitou architekturu, která je charakteristická pro Gaudího práci.

Park Güell nabízí také mnoho procházek a zelených ploch, kde si návštěvníci mohou odpočinout a užít si příjemnou atmosféru parku. Kromě toho se zde nachází mnoho různých soch a dalších dekorativních prvků, které jsou charakteristické pro Gaudího práci.

Park Güell je také populárním místem pro pikniky a další venkovní aktivity. Zde se mohou návštěvníci rozložit na trávníku a užívat si slunce a krásné výhledy na město a moře. Kromě toho jsou zde také k dispozici kavárny a obchody s turistickými suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit památeční předměty spojené s Parkem Güell.

Park Güell je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších parků v Barceloně. Tento park je charakteristický unikátní architekturou a dekorativními prvky, které jsou typické pro práci slavného architekta Antonia Gaudího. Navštívení Parku Güell by mělo být povinnou zastávkou pro všechny turisty, kteří se vydávají do Barcelony a chtějí se podívat na to nejlepší, co město nabízí.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *