Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Pražský hrad – Největší a nejnavštěvovanější památka v České republice

Pražský hrad je jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Praze a v České republice celkově. Rozprostírá se na vrchu Hradčany a je dominantou města je již od středověku. Mnoho turistů a návštěvníků se sem každoročně sjíždí, aby prozkoumali historické památky, krásné zahrady a kouzelnou atmosféru, která vládne na tomto místě.

Pražský hrad byl založen již ve 12. století, kdy se zde nacházela pohanská osada. Později zde byla vybudována gotická katedrála svatého Víta, která je dodnes jednou z nejvýznamnějších památek v rámci celého hradu. Poté se zde střídala vláda různých panovníků až do současnosti.

Co můžete vidět na Pražském hradě?

Na Pražském hradě je mnoho historických budov a památek, které stojí za návštěvu. Mezi ty nejvýznamnější patří například:

  1. Katedrála svatého Víta – gotická katedrála, která je symbolem Pražského hradu. Je to nejvýznamnější chrám v České republice a jeho výstavba trvala více než 600 let.
  2. Starý královský palác – palác, který sloužil jako sídlo českých panovníků. Dnes se zde nachází Národní galerie a Muzeum českého státu.
  3. Bazilika svatého Jiří – románská bazilika z 10. století, nejstarší kostel v rámci Pražského hradu.
  4. Zlatá ulička – úzká ulička plná malých domků, kde kdysi bydleli zlatníci. Dnes se zde nachází mnoho obchodů a turistických atrakcí.
  5. Daliborka – bývalá věznice. Dnes se zde nachází muzeum a expozice historických zbraní.

Kromě těchto hlavních expozic se na Pražském hradě nachází mnoho dalších budov, parků a zahrad, které stojí za prohlédnutí. Mezi ty nejznámější patří například krásná Ledeburská zahrada nebo romantická zahrada Na Baště.

Pražský hrad foto: pixabay.com

Kdy navštívit Pražský hrad?

Pražský hrad lze navštívit po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a kvetou zahrady. Pokud chcete vyhnout se davům turistů, doporučujeme navštívit hrad mimo hlavní sezónu, tedy v zimě nebo na jaře, kdy je zde méně lidí.

Pražský hrad se nachází na vrchu Hradčany a je dobře dostupný městskou dopravou. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je metrem nebo tramvají. Zastávka metra Hradčanská je nejlepším výchozím bodem, odkud se můžete vydat na prohlídku hradu.

Ceny vstupného se liší dle toho, kterou expozici chcete navštívit a zda-li jste dítě, dospělý či senior. Pro aktuální cenu je nejlepší vždy navštívit oficiální webovou stránku Pražského hradu.

Při návštěvě Pražského hradu je důležité si připravit dostatek času, protože zde je toho mnoho k vidění. Doporučujeme si také předem zakoupit vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám a zbytečnému čekání.

Dalším tipem je navštívit hrad brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je zde méně lidí. Pokud si chcete prohlédnout katedrálu svatého Víta, doporučujeme si objednat si průvodce, který vám řekne více o historii tohoto krásného chrámu.

Dle nás je Pražský hrad je jedním z nejkrásnějších a nejen turisticky nejnavštěvovanějších míst v České republice. Je to místo s dlouhou historií a plné památek, které stojí za to vidět. Kromě toho zde můžete také najít skvělé restaurace a obchody s dárkovými předměty, kde si můžete koupit originální suvenýry.

Děti budou nadšené z možnosti prozkoumat tajemná zákoutí hradu a prohlédnout si zbraně a zbroj rytířů v Královské zbrojnici. Navíc zde najdete spoustu restaurací a kaváren, kde se můžete zastavit na občerstvení nebo si dát tradiční české jídlo.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *