Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Pulčinské skály: Unikátní skalní formace

Pokud hledáte jedno z nejkrásnějších skalních útvarů v České republice, tak Pulčinské skály jsou skvělou volbou pro vaši další výletní destinaci. Tyto úchvatné skály se nacházejí v kousek od Vsetína ve Zlínském kraji a nabídnou vám jedinečný pohled na krásu přírody.

Historie a geologie Pulčinských skal

Pulčinské skály jsou unikátní geologickou formací, která se skládá z vápencových skal a útesů. Tyto skály vznikly před více než 60 miliony lety, kdy byla tato oblast pokryta mořem. Během dlouhého časového období se vápencové sedimenty usadily na dně moře a postupně se staly pevnými horninami.

V průběhu let byly skály ovlivněny vodou a erozí, což vytvořilo unikátní skalní útvary a jeskyně. V některých částech Pulčinských skal jsou stopy fosilií z období druhohor.

Výlet do Pulčína

Pulčinské skály jsou ideální pro milovníky přírody a turisty, kteří chtějí strávit den v krásném prostředí. Je zde mnoho možností pro pěší turistiku, stezky jsou dobře značené a vhodné pro všechny úrovně zkušeností. Návštěvníci se mohou projít podél skal a navštívit některé z nejkrásnějších míst v oblasti.

Vyrazit do Pulčína můžete buďto hromadou dopravou nebo vlastním vozidlem. Pokud se rozhodnete pro vlastní vozidlo, tak je v obci placené parkoviště, které můžete využít, ale pozor v sezóně bude zřejmě plné..

Odtud již můžete vyrazit jakoukoliv trasou, která pro vás bude nejvhodnější.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *