Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Rumunsko – Objevte krásu Karpat v Transylvánii

Pokud hledáte nevšední dovolenou, může být Rumunsko tím správným místem. Země v jihovýchodní Evropě je plná překvapení pro ty, kteří se chtějí podívat za hranice klasických turistických cílů. Jednou z oblastí, která by mohla zaujmout mnoho cestovatelů, je Transylvánie, krásná horská oblast v rumunské části Karpat, kterou určitě znáte z povídání o upírech. V čem je tato oblast okouzlující?

O Transylvánii

Transylvánie, známá také jako „Siebenbürgen“ (Sedmihradsko) je známá jako domov Drákuly, ale to není jediné co vám tato krásná oblast nabídne. Transylvánie, ležící v srdci Rumunska a je fascinujícím regionem bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy.

Transylvánie se nachází ve střední části Rumunska a je obklopena pohořím Karpaty. Tato krajina se pyšní rozsáhlými lesy, úchvatnými horami a malebnými pastvinami, vytvářejícími nezapomenutelný panoramatický obraz. Transylvánie je taktéž známá pro své spojení s legendou o Drákulovi a hradem Bran, který se stal ikonickým symbolem této oblasti. Avšak, za tímto temným závojem se skrývá i nespočet dalších míst s bohatými legendami a mýty, které přitahují zvědavé návštěvníky.

Příroda

Pokud jste milovníkem přírody, tak určitě musíte podniknout návštěvu Národního parku Piatra Craiului, který se nachází na sever od města Brasov. Park je domovem mnoha druhů horských zvířat, jako jsou medvědi, vlci a rysové a nabízí mnoho turistických stezek, které vás provedou nádhernými výhledy. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory a zelené údolí, které jsou skutečným posvátným místem pro příznivce turistiky.

Historie

Transylvánie má velmi bohatou historii a pokud jste milovníkem či milovníci historie, tak doporučujeme návštěvu města Sighișoara, které je na seznamu UNESCO a je považováno za nejlépe dochované středověké město v Evropě. Město je obklopeno mohutnými hradbami a má malebné uličky plné historických budov a kostelů. Je také domovem rodného domu slavného rumunského vojevůdce Vlad III. Špika, který byl inspirací pro postavu Drákuly.

Dalším zajímavým historickým místem v Transylvánii je klášter Sinaia, který byl postaven v roce 1695. Klášter je považován za jedno z nejkrásnějších staveb v Rumunsku a je známý svou unikátní architekturou, která kombinuje prvky byzantského a barokního stylu. Je také obklopen krásnou zahradou a nachází se v blízkosti nádherného zámku Peleș, který je považován za jednu z nejkrásnějších královských rezidencí v Evropě.

Jak je to s Drákulou v Transylvánii?

Drákula je postava vytvořená britským spisovatelem Bramem Stokerem ve svém románu „Dracula“, se stala synonymem pro upíry a temné bytosti. Nicméně, přestože byl román inspirován historickými postavami, především Vladem III. Draculou, který byl známý pro svoji krutost, tak Drákula v Stokerově podání a historická postava jsou dvě různé postavy.

Vlad III. Dracula byl vládce Valašska v 15. století. Jeho pověst byla smíšená – někteří ho uctívali jako hrdinného bojovníka proti Osmanské říši, zatímco jiní ho považovali za krutého vládce. Spojení s Drákulou získal po svém otci, který se jmenoval Vlad II. Dracul. Přezdívku Dracul dostal díky příslušnosti k rytířskému Dračímu řádu, kam ho přizval Zikmund, uherský král.

Hrad Bran, který je často spojován s Drákulou, vám ukáže pohled do historie a legendy. I když neexistují žádné důkazy, že by Vlad III. Dracula skutečně vlastnil nebo obýval tento hrad, stal se symbolem Drákulova příběhu a přitahuje miliony návštěvníků každý rok.

Závěrem…

Pokud hledáte netradiční dovolenou a nechcete se pouze válet na pláži a jezdit na velmi známé místa, tak Transylvánie pro vás bude to pravé. Při procházení pevností, hradů a zámků se návštěvník ocitá uprostřed pohádkového světa, kde minulost a současnost splývají do jedinečného příběhu. Transylvánie nabízí nejen vizuální krásu, ale i bohatý kulturní zážitek pro ty, kteří touží po dobrodružství a objevování.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *