Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Rumunsko – Objevte krásu Karpat v Transylvánii

Pokud hledáte nevšední dovolenou, může být Rumunsko tím správným místem. Toto země v jihovýchodní Evropě je plná překvapení pro ty, kteří se chtějí podívat za hranice klasických turistických cílů. Jednou z oblastí, která by mohla zaujmout mnoho cestovatelů, je Transylvánie, krásná horská oblast v rumunské části Karpat.

Zajímavosti

Transylvánie, známá také jako Siebenbürgen, je domovem mnoha památek a unikátních kultur, které jsou stále živé i dnes. Jedním z nejznámějších míst v této oblasti je město Brasov, které je obklopeno krásnými kopcemi a má středověké jádro s mnoha historickými budovami, jako je například Černá věž nebo Biserica Neagră. Tento kostel se vyznačuje svým černým interiérem, který vznikl při požáru v roce 1689.

Dalším zajímavým místem, které by nemělo chybět na vašem itineráři, je Bran, kde se nachází slavný hrad Drákula. Mnoho lidí si myslí, že tento hrad byl skutečným domovem hrůzostrašné postavy, kterou vytvořil Bram Stoker v románu Drákula, ale ve skutečnosti zde nikdy nežil. Nicméně, hrad samotný stojí za návštěvu, protože nabízí nejen skvělý výhled na okolní krajinu, ale také vám ukáže, jaký byl život na hradě v minulosti.

Příroda

Pro turisty, kteří chtějí být více v kontaktu s přírodou, doporučujeme návštěvu Národního parku Piatra Craiului, který se nachází na sever od města Brasov. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou medvědi, vlci a rysové a nabízí mnoho turistických stezek, které vás provedou nádhernými scenériemi. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory a zelené údolí, které jsou skutečným posvátným místem pro příznivce turistiky.

Pro historiky

Pro milovníky historie doporučujeme návštěvu města Sighișoara, které je pokládáno UNESCO a je považováno za nejlépe dochované středověké město v Evropě. Město je obklopeno mohutnými hradbami a má malebné uličky plné historických budov a kostelů. Je také domovem rodného domu slavného rumunského vojevůdce Vlad III. Špika, který byl inspirací pro postavu Drákuly.

Dalším zajímavým místem v Transylvánii je klášter Sinaia, který byl postaven v roce 1695. Tento klášter je považován za jedno z nejkrásnějších staveb v Rumunsku a je známý svou unikátní architekturou, která kombinuje prvky byzantského a barokního stylu. Klášter je také obklopen krásnou zahradou a nachází se v blízkosti nádherného zámku Peleș, který je považován za jednu z nejkrásnějších královských rezidencí v Evropě.

O Transyůvánii

Transylvánie je také proslulá svými tradičními řemesly, jako je například výroba keramiky, vlněných koberců, kožených výrobků a skla. Pokud máte rádi nakupování, můžete se vydat do mnoha tradičních obchodů a tržišť v městech a vesnicích v této oblasti, kde můžete zakoupit autentické suvenýry a místní speciality.

Transylvánie je fascinující oblast, plná historie, kultury a krásné přírody. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, může být tato oblast Rumunska tím pravým místem pro vás. Plná památek, nádherných horských krajů a tradičního řemesla, Transylvánie nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí prozkoumat a objevit krásu této unikátní oblasti.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *