Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Skellig Michael – tajemství kláštera

Pokud hledáte jedinečný zážitek na své cestě po Irsku, tak můžete zvažít návštěvu ostrova Skellig Michael, ostrova v Atlantiku, který se nachází asi 12 kilometrů jižně od Irska. Tento skalnatý ostrov s jedinečnou historií a úchvatnou přírodou vás jistě nezklame.

Historie ostrova

Skellig Michael je domovem unikátního kláštera, který pochází z 6. století. Mniši zde žili více než 600 let, než byli v 12. století nuceni kvůli invazi Vikingů opustit ostrov. Klášter byl postaven na vrcholu ostrova, který se tyčí přes 200 metrů nad hladinou moře. Mniši museli postavit 600 schodů do kopce, aby se dostali k vrcholu, kde vybudovali kostel a klášter, které stále stojí dodnes.

Skellig Michael se také stal známým v posledních letech díky filmu Star Wars: Síla se probouzí, ve kterém se objevil jako Ahch-To, ostrov, na kterém se Luke Skywalker ukrýval, nic méně ostrov byl známý a populární i předtím.

Jak se na ostrov dostat?

Cesta na Skellig Michael není jednoduchá a je omezena pouze na období od května do září. Existují dva způsoby, jak se na ostrov dostat. První je pronajmout si loď a plout z pobřeží, což je spíše odvážný způsob. Druhá možnost je získat místo v turistické lodi, která je k dispozici pouze v již zmíněném období od května do září a jedná se vlastně o zájezdy s cestovní kanceláří.

Co na Skellig Machiel uvidíte?

V klášteře se nachází několik staveb, jako jsou kaple, celice, studny a kryty. Celý klášter je obklopen kamenným ohradníkem, který chránil obyvatele kláštera před nebezpečím z okolního prostředí.

Všechny budovy byly postaveny z kamene a zdobeny ručně psanými irskými písmeny a motivy. Vnitřek kaple a cel je zdoben freskami, které vyprávějí biblické příběhy a vyjadřují náboženskou symboliku.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Skellig Michael, je k dispozici průvodce, který jim poskytne podrobné informace o historii kláštera a jeho významu pro irskou kulturu. Návštěvníci si mohou prohlédnout kapli a monastickejch cely, stejně jako úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Co uvidíte na Skellig Michael?

Klášter a kostel jsou hlavními atrakcemi ostrova, protože tady toho víc není, ale jsou zde také krásné výhledy na okolní krajinu a pobřeží. Po návštěvě kláštera se můžete projít po celém ostrově a užívat si klidu a krásné přírody. Můžete zde také spatřit některé druhy mořských ptáků, jako jsou terejové, alkouni nebo buřňáci.

Pro turisty, kteří si pronajímají loď, je také možné navštívit nejbližší ostrov Little Skellig, kde se nachází obrovské kolonie mořských ptáků.

Co si vzít s sebou?

Je důležité si připomenout, že návštěva Skellig Michael není pro každého. Ostrov je velmi strmý a vysoký, takže by měli být zde jen lidé s dobrým zdravotním stavem a bez strachu z výšek. Dále je důležité si vzít s sebou dostatek pitné vody a jídla, protože na ostrově nejsou žádné občerstvení ani restaurace.

Je také nutné se dobře obléct. I když v létě může být horko, na ostrově bývá často velmi chladno a větrno. Měli byste mít také pevné boty s dobrým úchopem, protože cesta na vrchol kopce je strmá a skalnatá.

Nic méně i přes těžší terén může být návštěva Skellig Michael je skutečně nezapomenutelný zážitek. Pokud máte rádi historii, přírodu a neobvyklá místa, neměli byste si tuto atrakci na vaší cestě po Irsku nechat ujít. Můžete zde vidět krásný klášter založený v 6. století a okouzlující krajinu, kterou si zamilujete na první pohled. Vzhledem k náročnosti cesty a omezenému počtu návštěvníků je Skellig Michael skutečnou perlou irského ostrovního světa, kterou si jistě oblíbíte stejně jako mnoho jiných návštěvníků před vámi. Dbejte prosím opatrnosti a respektujte historii, ať si ji mohou užít i lidé, kteří přijdou po vás…

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *