Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Sněžka – nejvyšší hora České republiky a symbol Krkonoš

Sněžka je nejvyšší horou v České republice a také v celém pohoří Krkonoš. Nachází se na severovýchodě země, nedaleko od hranic s Polskem. Tato hora je pro Čechy velmi významná nejen díky svému výškovému rekordu, ale také díky svému významu pro turistiku a historii.

Výhled ze stezky při cestě na Sněžku. Foto: putovanisvetem.cz

Něco o Sněžce

Sněžka se nachází v nadmořské výšce 1603 metrů nad mořem a jedná se o nejvyšší horu v Česku. Na vrcholu se nachází budova s meteorologickou stanicí, restaurací a rozhlednou. Sněžka je turisticky velmi oblíbená, nejezdí sem pouze Češi, ale návštěvníci z celé Evropy, potažmo světa. Kdo nevylezl na Sněžku, tak není Čech!

Kromě turistiky má Sněžka také význam pro meteorologii a vědu. Na vrcholu hory se nachází meteorologická stanice, která provádí měření počasí a sleduje změny klimatu.

Výhled ze Sněžky Foto: putovanisvetem.cz

Jak se na Sněžku dostat?

Pokud přemýšlíte nad ubytováním, tak nejlepší bude se ubytovat v Peci pod Sněžkou nebo v Horní Malá Úpa. Odtud lze dobře vyrazit na Sněžku, ale i na okolní památky a zajímavé místa. Ve vesnice Peci pod Sněžkou se nachází mnoho typů ubytování a několik restaurací, Horní Malá Úpa už má méně obyvatel a i služeb.

Na Sněžku vede několik peších turistických tras i lanovka, ale ta může být v turistické sezóně přetížená turisty. Zřejmě nejkrásnější a také nejtěžší turistická trasa je označená modře. Naopak žlutá cesta je jednoduchá a vhodná pro výlet i s dětmi. Po žluté stezce vede lanovka. Dejte si pozor lanovka z trasy Růžová hora – Sněžka občas bývá mimo provoz. Převážně kvůli silnému vítru, tak ať s tím počítáte.

Turistické trasy (modrá, žlutá, zelená) na Sněžku Mapa: Seznam mapy

Zajímavé místa v okolí

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst a krásná příroda. Pokud si cestu na Sněžku vyberete modrou trasu, tak po cestě narazíte na Obří Důl, který by vás mohl zajímat. Kousek od Obřího dolu se nachází rozhledna Hnědý vrch u které si zkontrolujte otevírací dobu. Po cestě na zmíněnou rozhlednu můžete narazit i na Temný vodopád. Trasa je vhodná i pro děti a vodopád se jim určitě bude líbit. Občerstvit se můžete v Lesní boudě, která je vzdálená od vodopádu a rozhledny kousíček a pak už pokračovat stezkou, která vám bude nejpříjemnější a povede k vašemu cíli. My doporučujeme navštívit Vodopády na Čisté.

Závěrem

Ať už se vypravíte na výlet s rodinou, přáteli nebo si rádi užíváte adrenalinových zážitků, Krkonoše a Sněžka budou místem, které vás okouzlí svým půvabem a pozitivní energií. Ať se vydáte na výstup na její vrchol, projdete si malebná údolí, nebo si jen tak posedíte na jedné z horských chat, Krkonoše vás nezklamou a zanechají v srdci nezapomenutelné vzpomínky na krásy české přírody. Tak hurá za putováním světem!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *