Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Štrbské pleso: jedno z nejkrásnějších míst na Slovensku

Štrbské pleso, leží vysoko v Tatrách, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst na Slovensku. Toto malebné pleso, obklopené horskými vrcholy, se nachází v nadmořské výšce 1350 metrů a je velkým lákadlem pro turisty, kteří hledají přírodní krásy a relaxaci v horách.

Kromě samotného plesa se v okolí nachází mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Vodopád Skok, který se nachází asi 20 minut chůze od Štrbského plesa. Tento vodopád je vysoký asi 25 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. K vodopádu se přijít i s dětmi. Terén je nenáročný a pohled, ale i výhled stojí za to. Další zajímavou turistickou atrakcí je Kriváň, nejvyšší vrchol Západních Tater, který je oblíbeným cílem horolezců a turistů.

Vodopád Skok Foto: putovanisvetem.cz

V okolí Štrbského plesa se nachází ještě několik ples, které stojí za navštívení. Všechny vedou po turistických trasách a většina je vhodná i pro rodiny s dětmi. Turistických tras existuje několik a na místě jsou mapy, které vás navedou. Pozor, žlutá turistická trasa je pro děti náročná.

Popradské pleso, které je od Štrbského plesa kousek stojí také za navštívení. Výhodou tohoto plesa je, že je zde i restaurace. Takže ideální trasa pro cestu s dětmi.

Popradské pleso a hotel Foto: putovanisvetem.cz

Jedním z nejpopulárnějších sportů, kterým se turisté na Štrbském plesu věnují, je lyžování. Zde se nachází lyžařské středisko, které nabízí skvělé sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Lyžařské středisko je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras, které jsou v zimě pro turisty upravovány.

V létě se v okolí Štrbského plesa mohou turisté věnovat pěší turistice, horské cyklistice a horolezectví. Vodní sporty jsou také oblíbenou aktivitou, protože na Štrbském plese je možné si pronajmout lodě a kajaky a projet se po hladině jezera. Cena za vodní sporty může být vyšší.

Pro turisty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, je ideální návštěva termálních koupališť a wellness center, které se nachází v okolí Štrbského plesa. Tyto centra nabízejí širokou škálu služeb, od masáží a saun až po bazény s minerální vodou.

Kromě turistických atrakcí a aktivit nabízí Štrbské pleso také bohatou nabídku ubytování. Zde si turisté mohou vybrat mezi luxusními hotely a apartmány nebo tradičními horskými chatami a penziony. Cena ubytování se pohybuje od přijatelného po vyšší, v závislosti na typu a umístění ubytování. Mezi ty cenově přijatelné může patřit třeba Hotel Toliar.

Potůček u Štrbského plesa Foto: putovanisvetem.cz

Pro návštěvu Štrbského plesa je nejvhodnější období od května do října, kdy jsou teploty příjemné a turisté mohou využít širokou škálu aktivit a atrakcí. V zimním období je zde také mnoho aktivit, jako jsou lyžování, snowboarding a běžkování.

Když se rozhodnete navštívit Štrbské pleso, nezapomeňte na vhodné vybavení. V zimě je nutné mít sebou lyžařské vybavení, v letním období pak turistickou obuv a oblečení. Důležité je také mít s sebou dostatek tekutin a potravin, protože v okolí Štrbského plesa není vždy k dispozici občerstvení.

Výhled z jedné turistických tras (žlutá) na Štrbském plesu Foto: putovanisvetem.cz

Návštěva Štrbského plesa je zážitek, který si turisté rozhodně nesmí nechat ujít. Toto krásné místo nabízí nejen úchvatnou přírodu a bohatou historii, ale také mnoho možností pro aktivní odpočinek a relaxaci. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, kteří hledají klid, odpočinek a nebo turistiku v horském prostředí.

Při plánování návštěvy Štrbského plesa je dobré si dopředu vybrat, jaké aktivity a atrakce chcete navštívit, abyste mohli plánovat svůj pobyt co nejefektivněji. My doporučujeme horskou turistiku. Odpočinete si, ale i se příjemně unavíte navíc se pokocháte krásnou přírodou.. Při výběru ubytování je důležité zvážit umístění a typ ubytování, aby vyhovovalo vašim potřebám a rozpočtu.

V každém případě je návštěva Štrbského plesa nezapomenutelným zážitkem, který vám zanechá mnoho krásných vzpomínek. Toto místo je jedním z nejkrásnějších v Tatrách a určitě stojí za to ho navštívit a prozkoumat jeho krásy.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *