Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Tequila Sunrise – Oslňující koktejl plný slunce a tropického vzrušení

Tequila Sunrise, ikonický koktejl, který evokuje slunečné pláže, tropické dovolené a vřavu života. Tento oslnivý nápoj spojuje svěží chutě citrusového džusu, sladkosti grenadiny a intenzity tequily. Jeho barvitá vrstvená prezentace, připomínající rozkvétající ranní oblohu, jej činí nejen lahodným, ale i vizuálně atraktivním. Připravte se na chuťovou cestu do světa tequily a tropického vzrušení s Tequila Sunrise.

Historie Tequila Sunrise

Historie Tequila Sunrise sahá až do 30. let 20. století, kdy se tento osvěžující koktejl poprvé objevil na slunném pobřeží Mexika. Přestože existuje několik verzí toho, kdo přesně vymyslel tuto ikonickou směs, koktejl získal popularitu díky svému jedinečnému vzhledu a osvěžujícímu chuti.

Jeho jméno „Tequila Sunrise“ odkazuje na přechod slunce od oranžových a žlutých odstínů při východu slunce po celé obloze. Tato metafora se promítá i do samotné prezentace nápoje, který je složen z vrstev žlutého džusu a červené grenadiny, připomínajícího postupné vynořování slunce nad horizontem.

Tequila Sunrise se rychle rozšířil z mexických pláží do světa, a stal se jedním z nejoblíbenějších koktejlů na tropických destinacích a ve světových barech. Jeho sladká a osvěžující kombinace citrusových chutí s tequilou oslovuje milovníky exotických nápojů po celém světě.

Zajímavosti o Tequila Sunrise

Tequila Sunrise je nejen vynikajícím koktejlem, ale také nese v sobě několik zajímavostí a faktů, které stojí za povšimnutí. Při objevování tohoto oblíbeného nápoje se dozvíte o jeho původu, inspiraci, která ho přivedla na svět, a dalších fascinujících aspektech spojených s Tequila Sunrise

 1. Inspirace v přírodě – Název Tequila Sunrise vychází z překrásného jevu v přírodě, kdy slunce stoupá nad obzorem a zanechává za sebou zářivé odstíny žluté a oranžové. Koktejl se snaží tento vizuální efekt napodobit pomocí vrstev žlutého a červeného nápoje.
 2. Filmová sláva – Tequila Sunrise získal svůj moment slávy díky stejnojmennému filmu z roku 1988, ve kterém hráli hvězdy jako Mel Gibson, Michelle Pfeiffer a Kurt Russell. Film samotný nejen popularizoval koktejl, ale také přinesl do popředí výjimečné kouzlo slunečných pláží a života na pobřeží.
 3. Válka barev – Při servírování Tequila Sunrise je důležité udržet vrstvy žlutého džusu a červené grenadiny oddělené, což vytváří atraktivní vizuální efekt. Je to výzva pro bartendery, kteří musí dbát na precizní práci s vrstvením a mícháním nápoje.

Recept na Tequila Sunrise

Ingredience

 • 8 cl tequily
 • 18 cl pomerančového džusu
 • 4 cl sirupu grenadina
 • Led
 • Plátek pomeranče na ozdobení

Postup

 1. Do barmanského shakeru vložíme pár kostek ledu, nalejeme pomerančový džus a tequilu.
 2. Poctivě promícháme, zatřepeme se shakerem.
 3. Nalejeme do úzké sklenice – viz. fotografie na začátku článku.
 4. Teď stačí do sklenice pomalu, lehce nalít grenadinu. Ta se usadí na dně sklenice a fantastický koktejl máme hotový.
 5. Můžeme ozdobit plátkem pomeranče.

Tequila Sunrise je připravená k podávání! Na zdraví!

A kde ochutnat luxusní Tequila Sunrise?

Pokud se chcete ponořit do světa luxusu a vychutnat si Tequila Sunrise v nejlepším provedení, existuje několik míst, která byste měli navštívit. Tyto vybrané destinace nabízejí nejen skvělý koktejl, ale také prostředí, které vám umožní zažít jedinečný a exkluzivní zážitek.

 1. Cancún, Mexiko – Cancún je nejen známý svými krásnými plážemi a azurovými vodami, ale také skvělými koktejly. Navštivte některý z místních barů nebo plážových klubů a vychutnejte si autentický Tequila Sunrise s výhledem na Karibské moře.
 2. Los Angeles, USA – Tento slavný americký přístav je domovem mnoha stylových barů a klubů, které nabízejí luxusní koktejlové zážitky. V Los Angeles si můžete vychutnat Tequila Sunrise v moderním prostředí a vzdát hold slavným Hollywoodským hvězdám.
 3. Rio de Janeiro, Brazílie – Rio de Janeiro je známé svými slavnými plážemi, jako je Copacabana a Ipanema, které nabízejí jedinečnou atmosféru pro ochutnávku Tequila Sunrise. Ponořte se do brazilského životního stylu a vychutnejte si tento koktejl plný slunce a energie.

No a na závěr..

Tequila Sunrise je bezpochyby koktejl, který zaujme svými výraznými barvami, svěžím citrusovým zážitkem a exotickou atmosférou. Tato oslňující směs slunce a tropického vzrušení se stala ikonou mezi koktejly a láká svým lákavým vzhledem i lahodnou chutí. Bez ohledu na to, zda si ho vychutnáváte na pláži s písečnými břehy, na exotickém ostrově, ve stylovém baru ve městě nebo v pohodlí doma na gauči, tak Tequila Sunrise vám přinese příjemné osvěžení a obohatí vaše chuťové buňky.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *