Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Tomatina – slavnostní bitva s rajčaty ve Španělsku

Rádi byste si někdy vyzkoušeli nevšední způsob, jak oslavovat letní sezónu? Co takhle se ponořit do davu a vrhat se rajčaty na ulici? Pokud vás tato myšlenka nadchla, pak byste mohli zvážit návštěvu jedné z největších letních festivalů v Evropě – Tomatina.

Tomatina se koná každý rok ve městě Buñol ve Španělsku. Tento festival trvá jen jeden den, ale jeho vliv a zábava se projevuje na návštěvnících po celý rok. Festival se koná vždy poslední středu v srpnu, když město Buñol ožívá hudbou, tancem, stánky s jídlem a pitím a samozřejmě rajčaty.

A jak to všechno začalo?

Historie Tomatiny sahá až do roku 1945, kdy se skupina mladých lidí rozhodla zahájit svůj vlastní boj s potravinami během místního průvodu. Počáteční výtržnosti se neustále stupňovaly a po několika letech se Tomatina stala oficiální akcí. V roce 2002 byl festival dokonce zahrnut do seznamu nejzajímavějších světových festivalů, což mu přineslo ještě větší popularitu.

A jak festival vlastně probíhá?

O půl sedmé ráno zahajuje festival výstřel z pistole, což signalizuje začátek 60 minutové bitvy s rajčaty. Na začátku bitvy jsou ulice plné lidí, ale jakmile zazní výstřel, dav se rozeběhne a každý se snaží dostat do správné pozice pro hod rajčat na své okolí. Samozřejmě, v této obrovské rajčatové bitvě jsou všichni špinaví (od rajčat), takže se doporučuje nosit staré oblečení a uzavřenou obuv.

Po konci rajčatové bitvy se lidé mohou jít osprchovat na speciálních sprchách, které jsou k dispozici na ulicích. Poté mohou slavit a oslavovat s ostatními návštěvníky Tomatiny a užívat si hudby, tance a tradičního španělského jídla a pití.

Je důležité si uvědomit, že Tomatina je velká akce a přitahuje mnoho lidí, takže je nutné si dopředu zajistit ubytování a vstupenky na akci. Chcete se odreagovat a užít Španělské atmosféry? Tak to bude to pravé pro vás!

Na závěr dne plného nadílky v rajčatech se slavnostním ohňostrojem oslavuje konec festivalu. Návštěvníci se poté mohou vydat na večírek, který trvá celou noc a probíhá v různých barech a klubech v okolí.

Tomatina je festival, který si za svou existenci získal pozornost lidí z celého světa a v současné době se stává jedním z největších festivalů v Evropě. Věříme, že akci na léto již máte jasnou!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *