Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Turecko – kdy letět do Turecka?


Turecko patří mezi oblíbené destinace mnoha turistů z celého světa, a to díky svému krásnému pobřeží, bohaté historii a kultuře, pestrému kulturnímu dědictví a skvělým možnostem pro letní i zimní dovolenou. Přestože je Turecko známé jako země slunce, pláží a horka, není každá doba roku ideální pro návštěvu této země. V tomto článku vám přinášíme informace o tom, kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu Turecka, aby vaše zážitky z dovolené v Řecku byli co nejlepší.

Kdy vyrazit na dovolenou?

Abychom si užili svou dovolenou v Turecku naplno, je důležité zvolit správný termín pro návštěvu. Turecko má celoroční turistickou sezónu, ale každé období má své výhody a nevýhody.

Letní měsíce červenec a srpen jsou nejvyhledávanějšími měsíci pro dovolenou v Turecku. Tyto měsíce jsou ale také nejteplejší a nejvíce turisty navštěvované, což může být pro někoho nepříjemné. Pokud preferujete klidnější dovolenou a teploty v rozmezí 20-25 °C, můžete zvolit návštěvu Turecka v květnu, červnu, září a říjnu. Tyto měsíce jsou také vhodnější pro aktivní dovolenou, jako jsou turistika a cyklistika.

Zimní měsíce prosinec, leden a únor jsou vhodné pro lyžování v tureckých horách, ale pro dovolenou u moře nejsou ideální. V těchto měsících bývá v Turecku chladno a deštivo.

Nejlepší dobu pro návštěvu Turecka určíte podle toho, jakou dovolenou chcete strávit a jaké jsou vaše preference. Zvažte také sezónní ceny letenek a ubytování, které se výrazně liší podle období.

Kdy se vyhnout horku a davům turistů?

Turecko je známé svým horkým a suchým podnebím, které přitahuje mnoho turistů po celý rok. Avšak, pokud nejste fanoušky vysokých teplot a davů turistů, je lepší si naplánovat návštěvu Turecka na jaro nebo na podzim.

Jaro (březen až květen) a podzim (září a říjen) jsou ideální období pro návštěvu Turecka, kdy teploty jsou příjemnější a zároveň nejsou tak velké davů turistů. V těchto měsících se průměrné teploty pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Léto (červen až srpen) je nejvyšší turistickou sezónou v Turecku, kdy teploty mohou dosahovat až 35 stupňů Celsia a turistické atrakce jsou přeplněné návštěvníky. Pokud plánujete návštěvu Turecka v letních měsících a chcete spíše klid, tak doporučujeme si vybrat více odlehlé destinace.

Zima (listopad až únor) je v Turecku mírná, ale období může být nevyzpytatelné s občasnými dešti a chladnějšími teplotami. Pokud plánujete návštěvu Turecka v zimě, mějte na paměti, že některé turistické atrakce mohou být uzavřeny nebo mají omezený provoz.

Jaké jsou výhody a nevýhody návštěvy v různých měsících?

Turistická sezóna v Turecku se dá rozdělit do několika měsíčních období, přičemž každé má své výhody a nevýhody. Hlavní turistická sezóna v Turecku trvá od května do října, kdy jsou teploty nejvyšší a slunce svítí nejvíce hodin. V této době je však i největší nápor turistů, a tak se mohou vyskytnout fronty na atrakce a vysoké ceny ubytování a služeb.

Pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům turistů, jsou nejlepší měsíce duben a říjen. V tuto dobu jsou teploty příjemné a turisté se ještě neshromažďují v tak velkém množství jako v hlavní sezóně. Navíc jsou ceny ubytování, letenek a služeb nižší. Zimní měsíce jsou v Turecku poměrně chladné, avšak pokud se chcete podívat na méně navštěvované památky a atrakce, je to dobrá doba k návštěvě.

Další období, které stojí za zmínku, jsou jarní měsíce březen a duben. V tuto dobu se v Turecku konají různé kulturní a sportovní akce. Teploty jsou stále příjemné, ale ještě ne tak horké jako v letních měsících.

Nejlepší destinace pro zimní dovolenou?

Turecko není jen letní destinace. I když letní sezóna je nejrušnější a nejpopulárnější, Turecko nabízí mnoho krásných míst k návštěvě i v zimě. Turecká zima může být studená, ale mnohdy je slunečná a teplá. Toto období je ideální pro návštěvu měst, historických památek, termálních koupališť a hor.

Jednou z nejlepších destinací pro zimní dovolenou v Turecku je Kapadokie. Tento region je známý svými balónovými lety a skalními útvary, které jsou ještě krásnější, když jsou pokryty sněhem. Kapadokie je také domovem mnoha jeskynních hotelů, které nabízejí útulné ubytování.

Foto: pixabay.com

Další skvělou zimní destinací je Uludağ, nejvyšší hora západního Turecka. Je oblíbeným místem pro lyžování, snowboarding a sáňkování. Na vrcholu hory se nachází mnoho hotelů a restaurací, což z ní činí ideální místo pro zimní dovolenou.

Termální koupaliště jsou v Turecku velmi populární a mnoho z nich funguje i v zimě. Jedno z nejlepších termálních koupališť v Turecku se nachází v Afyonkarahisar a nabízí teplou vodu při teplotě 40 °C. Zde můžete relaxovat v teplých pramenech a užívat si klidnou dovolenou.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat do hor Taurus. Zde si můžete užít pěší túry, horolezectví a paragliding. V zimě můžete navštívit i skvělé ski areály jako je Davraz nebo Saklıkent.

Turecko je skvělou zimní destinací s mnoha možnostmi, jak si užít dovolenou. Od termálních koupališť a historických památek po hory a zimní sporty, je pro každého něco.

Kdy se vyhnout davům turistů a kam jet s dětmi?

Turecko je skvělým místem pro dovolenou s rodinou, ale některé oblasti mohou být přeplněné turisty v průběhu letní sezóny. Proto je důležité vědět, kdy a kam se vydat s dětmi, abyste se vyhnuli davům turistů a mohli si užít klidnou a bezpečnou dovolenou.

Jedním z nejlepších míst pro dovolenou s dětmi v Turecku je město Belek. Belek se nachází na pobřeží Středozemního moře a nabízí krásné pláže a bohaté zázemí pro rodiny. Kromě plážových aktivit můžete s dětmi navštívit také některou z místních vodních atrakcí, jako jsou například tobogány a skluzavky.

Dalším skvělým místem pro dovolenou s dětmi v Turecku je město Side. Side nabízí mnoho historických památek a zároveň také krásné pláže a aktivní noční život. Děti budou nadšené návštěvou místního vodního parku nebo se mohou projet na lodi kolem pobřeží.

Pokud se vyhnete letní sezóně, můžete se v klidu projít i po městech jako je Istanbul, Antalya, Alanya nebo Marmaris. Tyto destinace nabízejí mnoho kulturních a historických památek a zároveň jsou ideální pro odpočinkovou dovolenou s rodinou.

Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat aktuální situaci v Turecku, včetně aktuálních cestovních omezení a doporučení ohledně bezpečnosti. Více informací naleznete v sekci „Rady a tipy„.

Na závěr

Turecko je krásná země s mnoha možnostmi pro dovolenou po celý rok. Pokud hledáte teplé počasí a slunečné pláže, nejlepší období pro návštěvu je od května do září. Pokud vám nevadí nižší teploty, můžete zvážit návštěvu v zimě. S ohledem na ceny letenek a ubytování je dobré plánovat dovolenou v předstihu a vyhledávat slevy a nabídky. S dětmi se doporučuje jet mimo hlavní turistickou sezónu a vyhledat destinace s dětskými atrakcemi. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, Turecko vás určitě nezklame svou krásou a pohostinností. Krásnou dovolenou!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *