Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Zoo Hodonín – Užijte si den mezi exotickými zvířaty a rostlinami

Zoo Hodonín se nachází v jižní části Moravy v Hodoníně a může se pyšnit bohatou historií a širokou nabídkou exotických zvířat. V průběhu let si získala mnoho fanoušků nejen mezi dospělými, ale také mezi dětmi, pro které se stala oblíbeným místem pro výlety a rodinné výlety. V našem článku se podíváme na historii a současnost vzhled Zoo Hodonín, seznámíme vás s nejvýznamnějšími zvířaty, která zde můžete potkat.

Historie

Zoo Hodonín má bohatou historii, která sahá až do roku 1975, kdy byla založena na ploše 2,5 hektaru. Původně se jednalo o malou expozici, která se postupně rozrůstala a rozvíjela. V roce 1983 byla zahájena výstavba nových pavilonů a otevření nových expozic.

V průběhu let se Zoo Hodonín stala jedním z největších a nejnavštěvovanějších zoologických parků v České republice. Dnes má rozlohu více než 8 hektarů a může se pyšnit více než 400 druhů zvířat, včetně některých ohrožených druhů.

Kromě rozmanitého počtu zvířat má Zoo Hodonín také zajímavou historii, kterou můžete objevovat během prohlídky parku. V průběhu let prošla několika stavebními úpravami a modernizacemi. Na Hodonínské zoo si ceníme, že upozorňuje na globální problémy jako je velké množství odpadu, plasty nebo těžba palem potažmo deštných pralesů pro palmový olej…

Seznámení se zvířaty v Zoo Hodonín

Zoo Hodonín je domovem více než 400 živočišných druhů z celého světa. Mezi nejoblíbenější zvířata patří například lvi, tygři, giboni, lamy, medvědi, antilopy, klokani a mnoho dalších zvířat.

Jednou z největší atrakcích v zoo jsou kočkovité šelmy. Nachází se zde lvi, jaguáři, ale i tygři. To samozřejmě nejsou jediní živočichové, které v zoo uvidíte. Dále se zde nachází mnoho ptáků od papoušků, až po křepelky..

Pokud plánujete zoo Hodonín navštívit s dětmi, tak ty budou v sedmém ráji, protože je zde možnost krmit ovce a kozy. Krmivo si můžete zakoupit na pokladně (doporučujeme) nebo za 10 Kč v automatu u výběhu. (Cena za krmivo se samozřejmě časem může změnit). Pro děti to bude jedinečný zážitek a určitě tento výlet ocení.

Až si děti užijí zážitky krmení s ovcemi a kozy, tak je u konce exkurze čekají lamy. Těm mohou natrhat trávu, které je v okolí a hodit do výběhu (odvážní dospělí mohou krmit zvíře). Lamy to ocení a děti získají příjemný zážitek.

Zoo Hodonín také nabízí návštěvníkům možnost sledovat zajímavé chování zvířat v rámci interaktivních výstav a ukázek nebo také krmení jednotlivých zvířat. Tyto informace je potřeba si zjistit na oficiálních stránkách Zoo Hodonín.

Nicméně, každý druh má svůj příběh a návštěvníci se mohou dozvědět mnoho zajímavostí o životech jednotlivých zvířat. Kromě toho zde probíhají různé aktivity a akce pro děti i dospělé, jako jsou exkurze, besedy a přednášky.

Zážitky a dojmy ze Zoo Hodonín

Zoo Hodonín určitě stojí za návštěvu. Ocení to jak dospělí, tak děti. Je potřeba počítat s tím, že zoo je malá, ale zvířata jsou zase blízko u sebe, takže nic nevynecháte. Zoo Hodonín se například s Zoo Zlín nemůže v rozloze vůbec měřit, ale i tak nabídne spoustu zážitků a krasných okamžiků. Pokud budete mít cestu, tak ji určitě nevynechejte. Zoo je krásně čistá, nabídne vám spoustu zvířat i rostlin a zážitků. I ti nejmenší si zde přijdou na své. Věříme, že si výlet do této zoo naplánujete a užijete, tak jako my.

V Zoo Hodonín je tedy pro každého návštěvníka co objevovat a poznávat. Výletem do této zoo vůbec nic nepokazíte – právě naopak. Podpoříte zvířata, užijete si krásný den a dozvíte se něco zajímavého. Doufáme, že se vám návštěva bude líbit, tak jako nám.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *