Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Zoo Safari Dvůr Králové – Neuvěřitelné dobrodružství mezi divokými zvířaty

Vítejte ve světě neuvěřitelného dobrodružství mezi divokými zvířaty! V našem článku se vydáme do Zoo Safari Dvůr Králové, jednoho z nejzajímavějších a největších zoologických parků v České republice. Připravte se na nezapomenutelné setkání s fascinujícími tvory z Afriky a objevte Safari v Dvůr (Králové.

Historie Zoo Safari Dvůr Králové

Foto: putovanisvetem.cz

Historie Zoo Safari Dvůr Králové sahá až do roku 1946, kdy se začaly psát první kapitoly této unikátní přírodní atrakce. Zoo Safari je jedinečné místo, které kombinuje tradiční zvířecí zoo s prostorem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata ve volné přírodě, podobně jako na africké safari.

V roce 1975 byl otevřen samostatný areál Safari Park, který vám umožní projet se vlastním autem nebo autobusem skrze prostorné výběhy, kde se volně pohybují africká zvířata, jako jsou lvi, zebry, gazely, nosorožci a další. Tento jedinečný koncept vám umožní zažít dobrodružství podobné africkému safari, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů.

Během své existence prošla Zoo Safari Dvůr Králové mnoha rekonstrukcemi a modernizacemi, aby návštěvníkům nabídla co nejlepší zážitek z pozorování zvířat a poznání jejich životního prostředí. Zoo je aktivním účastníkem mezinárodních programů na ochranu ohrožených druhů a v průběhu let se stala důležitým centrem pro chov a ochranu mnoha vzácných zvířat.

Jízda africkým safari

Při jízdě africkým safari se ocitnete uprostřed impozantních voliér a otevřených prostorů, kde volně pobíhají zvířata, jako jsou lvi, sloni, nosorožci, žirafy a mnoho dalších. Z bezpečného prostředí vašeho vozidla budete pozorovat tyto úžasné tvory ve volné přírodě, jak se pohybují a chovají se přirozeně. Pokud budete mít štěstí, tak vám některý z nich zablokuje cestu, tak jako nám žirafa nebo přijdou, až k blízkosti vašeho auta.

Pokud se rozhodnete vyrazit autobusovou projížďkou, která nabízí Zoo, tak vám průvodci dají i výklad k fascinujícím informacím o životě afrických zvířat a snahách zoo o jejich ochranu a zachování biodiverzity. Jízda africkým safari v Zoo Safari Dvůr Králové je nejen neopakovatelným zážitkem, ale také příležitostí přiblížit se nebezpečným druhům zvířat, aniž byste museli opustit Českou republiku.

Jízda Safari je vhodná pro celou rodinu a užije si ji každý člen, ať už jsou to děti či dospělí. Bude to nezapomenutelný zážitek, tak putujte skrze safari!

Zoo Safari

Zoo Safari není pouze jízda Africkým safari, ale můžete si zoo projít i pěšky. Zoo Safari je rozdělena na dvě části – jízdou po Africkém safari a na klasickou zoo.

Pro ty, kteří si chtějí ještě více užít dobrodružství a zažít blízký kontakt s divokými zvířaty, tak se nabízí vstup do Zoo Safari Dvůr Králové. Doporučujeme si zakoupit vstupenky jak na Safari, tak i do zoo. Mimochodem zakoupení vstupenek online to bude pohodlnější a rychlejší. Tato alternativa je skvělou volbou pro všechny milovníky přírody a zvířat, kteří si rádi užívají klidné tempo a nechají se unášet atmosférou africké savany či pralesa.

Při procházce zoo pešky budete moci pozorovat zvířata zblízka, sledovat jejich přirozené chování a prozkoumávat jejich prostředí. Každá voliéra a výběh je pečlivě navržen tak, aby zvířatům poskytoval co nejpřirozenější a bezpečné prostředí a návštěvníkům umožňoval pohled z první ruky na jejich život v zajetí.

Procházka zoo pešky nabízí také možnost zapojit se do interaktivních aktivit a edukačních programů, které vám přiblíží život divokých zvířat a snahy o jejich ochranu a udržitelnost. Tato forma návštěvy umožní nejen sledovat, ale i lépe porozumět jednotlivým druhům zvířat a jejich unikátním biologickým charakteristikám.

Jednou z hlavních výhod procházky zoo pešky je možnost vlastního časového plánu a volby tras. Procházka je vhodná pro všechny věkové kategorie a umožní vám zažít dobrodružství vlastním tempem. Můžete si udělat přestávku na sváču, obdivovat krásu zvířat nebo jen tak klidně pozorovat, jak zvířata žijí ve svém přirozeném prostředí.

Zvířata v Zoo Safari

Zoo Safari Dvůr Králové je domovem mnoha exotických zvířat převážně tedy těch afrických, která se zde nachází ve voliérách a výbězích navržených tak, aby co nejvíce simulovaly přirozené prostředí jejich divokého domova.

Při procházce Zoo Safari se můžete těšit na setkání s výjimečnými zvířaty, jako jsou majestátní lvi a tygři, kteří vás uchvátí svou krásou a sílou. Uvidíte hbité gepardy, kterým není roven v běhu žádný tvor na světě. Více o kočkovitých šelmách se dozvíte i v našem kvízu. Výběh nosorožců vás zase okouzlí svou impozantností a jedinečností těchto ohrožených gigantů. Zoo také hostí slony, zebry, hrochy, žirafy a mnoho dalších zajímavých druhů, které můžete vidět na vlastní oči.

Kromě savců můžete v Zoo Safari spatřit i mnoho ptáků a plazů. Spoustu barevných papoušků a ryb. Nezapomenutelným zážitkem je také setkání s obřími želvami, krokodýly a hrochy.

Zoo Safari je opravdu velká zoo a nabízí spoustu zážitků a žije zde nespočetně mnoho druhů zvířat.

Závěrem

Návštěva Zoo Safari vás zavede do světa divoké přírody, kde budete mít jedinečnou příležitost sledovat, jak zvířata žijí ve svém přirozeném prostředí. Každá návštěva je jiná, ať už kvůli různým aktivitám zvířat nebo novým přírůstkům do rodin. Zoo Safari Dvůr Králové je místem, kde se setkáváte s krásou a úžasem přírody, a navíc zde můžete vědět, že vaše návštěva přispívá ochraně ohrožených druhů zvířat a jejich prostředí. Tak putujte i do zoo.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *