Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

10 způsobů, jak ušetřit peníze při cestování

V dnešní době může být cestování velmi drahé a mnoho lidí se obává, že si nemohou dovolit cestovat. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze při cestování a zároveň si užít nezapomenutelný zážitek. V následujícím článku vám přinášíme 10 způsobů, jak ušetřit peníze při cestování.

Cestujte mimo sezónu

Cestování mimo sezónu je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze. V této době jsou ceny ubytování, letenek a aktivit mnohem nižší. Navíc můžete uniknout davům turistů a v klidu si užít vaši destinaci. Menší nevýhodou může být pouze to, že mimo sezónu může být některé služby omezeny či zavřeny.

Rezervujte dopředu

Pokud víte, že se chystáte na cestu, rezervujte si letenky, ubytování a vstupenky na aktivity dopředu. Tyto rezervace jsou obvykle levnější než když si je koupíte na místě a navíc si můžete vybrat ty nejlevnější a nejlepší dle vašich preferencí.

Hledejte slevové nabídky

Používejte webové stránky, které nabízejí slevové nabídky na ubytování, aktivity a letenky. Tyto nabídky mohou být až o polovinu levnější než běžné ceny.

Cestujte ve skupině

Pokud cestujete s přáteli nebo rodinou, můžete ušetřit peníze na ubytování a nájmu auta. Pronájem většího vozu může být levnější než pronájem několika menších aut, můžete získat skupinové slevy a nebo si rozdělit ceny za služby.

Využijte místní dopravu

Mnoho destinací nabízí levnou místní dopravu, jako jsou autobusy a vlaky. Toto může být mnohem levnější než pronájem auta nebo používání taxi.

Sbalte si vlastní jídlo

Sbalte si s sebou vlastní jídlo na cestu. Můžete si připravit občerstvení na cestu a ušetřit tak peníze na jídle na letišti nebo v restauracích.

Hledejte levné restaurace

Pokud nechcete vařit, hledejte levné restaurace a místní potraviny. V mnoha destinacích jsou místní trhy a stánky s levným jídlem a jako bonus ochutnáte něco nového. O hledání levných restaurací jsme psali tady v našem článku.

Snižte náklady na telefon a internet

Pokud chcete používat telefon a internet na cestách, používej televizory nabízejí bezplatné Wi-Fi, pokud samozřejmě nemáte roaming. Místo obyčejné volání a posílání SMS zpráv domů se spojte přes nějakou mobilní aplikaci využívající Wi-Fi. Občas se oplatí zakoupit i místní SIM kartu pro datové připojení.

Ušetřete na suvenýrech

Suvenýry mohou být velmi drahé, zvláště když je nakupujete v turistických oblastech. Pokud chcete něco koupit, hledejte místní trhy a obchody s místními výrobky. Tyto výrobky bývají levnější a mohou být zajímavější než turistické suvenýry.

Cestujte s rozpočtem

Vytvořte si rozpočet na vaši cestu a držte se ho. Určete si cenu pro každou položku jako jsou letenky, ubytování, jídlo a aktivity a držte se toho. Pokud překročíte váš rozpočet, snažte se ušetřit jinde.

Doufáme, že naše tipy vám k něčemu alespoň pomohly. Jedná se pouze o tipy k inspiraci není podmínkou se jimi držet, ale určitě vám pomohou ušetřit několik stovek peněz. Přejeme vám krásné cestování!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *