Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak na levné letenky?

Každý, kdo rád cestuje, ví, že hledání nejlevnější letenky může být obtížené a časově náročné. Cena letenek může být velmi vysoká, zejména v době, kdy se blíží dovolená nebo nějaké významné akce. Nicméně, existuje mnoho tipů a rad, které vám mohou pomoci v hledání levnější letenek. V tomto článku se zaměříme na několik užitečných tipů pro hledání nejlevnějších letenek, abyste mohli cestovat výrazně levněji. Bez ohledu na to, zda plánujete výlet za prací nebo za dobrodružstvím…

Hledejte letenky včas

Letenky s vyšším předstihem bývají zpravidla levnější. Hledejte nejlépe několik týdnů nebo měsíců před plánovaným odletem, ale pozor, ať letenky nevyhledáváte až příliš s velkým předstihem. Doporučujeme vyhledávat 2-4 měsíce dopředu.

Necestujte o víkendu

O víkendu cestuje mnoho lidí z/do práce nebo z dovolených proto bývá cena letenek vyšší. Naopak v úterý či středu bývají nejlevnější. Pokud jste časově velmi flexibilní, tak je větší šance, že najdete letenky za bezkonkurenční ceny.

Letenky hledejte v anonymním okně

Webové stránky mohou zvyšovat ceny, pokud ví, že jste na nich již hledali letenky.

Létejte mimo sezónu

To je pochopitelné a myslím si, že to není třeba moc vysvětlovat. Mimo sezónu nejsou levné jenom letenky, ale i spousta služeb.

Hledejte i z jiných letišť

Nesoustřeďte se pouze na jedno letiště. Zkuste si prohlédnout lety i z letišť, které jsou v okolí. Letenky odtud mohou být levnější nebo let může být rychlejší.

Projděte více srovnávačů

Hledat letenky pouze na jedné webové stránce nevede k úspěchu. Mnoho srovnávačů vynechává z vyhledávání nízkonákladové letecké společnosti (např. RyainAir, Wizz Air), které nabízí opravdu levné letenky. Doporučujeme vyhledávat letenky přímo na oficiálních stránkách leteckých společností. Pokud máte rádi radši srovnávače, tak doporučujeme „Google flights„, které zahrnuje většinu leteckých společností, ale i srovnávače jako je například Kiwi, které nedoporučujeme. Kiwi je pouze přeprodejce letenek a nákup přes tuto společnost se může zdát výhodný, ale nemusí být. Jakékoliv změny týkající se letenky mají vysoké poplatky, pokud můžete, tak se Kiwi vyhněte. Výhodou Google flights je to, že si nadefinujete termíny, destinace dle svých preferencích – nebo je necháte flexibilní a Google vám pak srovná letenky leteckých společností – klidně i podle ceny a můžete letět lowcost!

Sledujte ceny letenek i v jiných měnách

Zkuste si letenku zobrazit i v jiné měně, než kterou platíte (CZK, EUR) je možné, že třeba v USD může být letenka levnější.

Cestujte „nalehko“

Čím méně zavazadel budete mít, tím nižší cena letenek bude. Za každé zavazadlo si totiž letecké společnosti účtují cenu navíc. Co si zabalit na lowcost výlet?

A pak už jenom hledejte, hledejte.. než najdete.

Potřebujete poradit nebo sháníte tip na levnou letenku?
Přidejte se do naší skupiny na Facebooku.

Pokud si po přečtení článku myslíte, že cestování na vlastní pěst není to pravé pro vás, tak stále existují různé cestovní agentury, které všechno vyřeší za vás. Hlavně poznávejte, cestujte!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *