Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Co si zabalit na lowcost výlet?

Cestování tzv. „lowcost“ v poslední době patří mezi čím dál populárnější cestování. Výhodou tohoto cestování je, že finančně je nejméně nákladné. Překlad slova „lowcost“ je „levný“. Lowcost cestování je sice levné, ale vždy je to na úkor něčeho. Co se týká létání, tak to bývá nejčastěji v zavazadlech (není vždy pravidlem), při cestování lowcost lidé většinou cestují s menším příručním zavazadlem – batoh. Co si zabalit na takové lowcost cestování?

Lehké oblečení

Když cestujete na lowcost výlet, může být nákladnější převážet velká zavazadla. Proto je důležité zabalit jen to nejnutnější. Lehké oblečení, které lze snadno sbalit a zabírá málo místa, je ideální volbou. Vhodné jsou například trička, kraťasy, letní šaty… Pokud plánujete výlet do horské oblasti, nezapomeňte na bundu, teplé ponožky, pláštěnku a pohodlnou obuv. Zabalte si tedy to nejnutnější a co nejmenší počet oblečení.

Cestovní kosmetiku v menších baleních

Kosmetické přípravky většinou zabírají hodně místa a jsou těžké. Pokud chcete ušetřit prostor i váhu, zabalte si kosmetiku v menších baleních. Mnoho značek nabízí kosmetické přípravky ve formě miniatur, které jsou perfektní na cestování. Nezapomeňte na zubní pastu, šampon, kondicionér, sprchový gel a deodorant. Tyto malé balení zakoupíte v každé drogérii.

Plátěnou tašku nebo batoh

Místo kufříku nebo velkého zavazadla zvažte možnost zabalit si věci do plátěné tašky nebo batohu. Tyto typy tašek jsou lehčí a snadněji se jimi manipuluje. Navíc se snadno vejde do úložného prostoru na letadle, což může ušetřit spoustu času při odbavení.

Doklady a peněženku

Doklady jsou nejdůležitější věc, kterou byste měli mít při sobě na každé cestě. Nezapomeňte si zabalit pas, letenky a peněženku s dostatečným množstvím hotovosti a platební kartou. Doporučuje se mít peníze v několika formách (hotovost, kreditní karta, debetní karta), aby se minimalizovala možnost finančních komplikací. Pokud letíte do země, kde to neznáte, tak si nejprve zjistěte zda-li nepotřebujete vízům nebo některé z očkování.

Přenosné nabíječky

V dnešní době jsou elektronické přístroje velmi důležité a nezbytné pro cestování. Přenosné nabíječky jsou skvělou volbou, aby vaše elektronické přístroje zůstaly dobře nabité po celou dobu cesty. Pokud plánujete používat mobilní telefon nebo tablet, nezapomeňte na přenosné nabíječky a také na kabely pro připojení k elektrické síti. Pokud cestujete do zahraničí, nezapomeňte také na adaptér na zástrčku.

Ochranné prostředky proti slunci

Pokud se chystáte na lowcost výlet, pravděpodobně se bude jednat o dovolenou na slunci. Proto je důležité zabalit si ochranné prostředky proti slunci, jako jsou krémy s UV ochranou, pokrývky hlavy nebo třeba sluneční brýle

Mapu

Doporučujeme si stáhnout buďto off-line mapu do telefonu (popř. koupit tištěnou pokud jste zastáncem tištěné formy) a nebo zakoupit datové připojení. Mapa přijde vždy vhod, ať už se budete potřebovat dostat na ubytování nebo budete hledat třeba zábavu. Před odletem si zjistěte zda-li vám datové připojení v zemi bude fungovat a jaké jsou ceny.

Lahve s vodou a rychlé jídlo

Když cestujete na lowcost výlet, může být nákladné nakupovat v restauracích a kavárnách. Proto se doporučuje zabalit si s sebou vodu a lehké snacky, jako jsou sušenky, oříšky a ovoce ve fantazii se meze nekladou. Doporučujeme hlavně nějaké pohodlné lahve na vodu – buďto ocelové, skleněné (hrozí rozbití) a nebo popř. plastové. Pokud budete čerpat vodu z pítek, tak můžete ušetřit spoustu peněz.

Zdravotnické potřeby

Nenechte se překvapit neočekávanými zdravotními problémy během cesty. Mějte u sebe základní zdravotnické potřeby, jako jsou obvazy, dezinfekce a léky na bolesti hlavy. Pokud máte nějaké specifické zdravotní potřeby, nezapomeňte si je také zabalit.

Doplňkové věci

Posledním tipem pro zabalení na lowcost výlet jsou doplňkové věci. Toto mohou být například fotoaparáty, knihy nebo hry na cesty. Tyto věci vám pomohou zkrátit čas během přepravy a usnadní vám relaxaci během volného času

Důležité je být praktický a efektivní. Měli byste zabalit jen to, co je nezbytné a co si budete skutečně používat. Pokud si myslíte, že v článku nějaká věc chybí nebo naopak přebývá, tak budeme rádi, když o tom s námi prodiskutujete na naší facebookové skupině. Pokud nejste zastáncem lowcost cestování, tak stále jsou tady různé cestování agentury, které vše vyřeší za vás. Doufáme, že vám náš článek s balení věcí pomohl a užijete si váš výlet!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *