Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Co si zabalit na rodinnou dovolenou k moři?

Chystáte se na rodinnou dovolenou k moři? Zabalení na dovolenou pro celou rodinu může být náročné, ale s trochou plánování a seznamem věcí, které si máte přibalit, to zvládnete levou zadní. Máme pro vás několik tipů, co nesmíte zapomenout.

Mimochodem, pokud ještě nemáte vybranou dovolenou, tak můžete mrknout na naše TOP zájezdy.

Plavky a plážové oblečení

První na seznamu jsou samozřejmě plavky a lehké plážové oblečení. Ujistěte se, že každý člen rodiny má dostatek plavek (pro jistotu klidně i jedny náhradní) a nějaké lehké oblečení. Pokud plánujete aktivní odpočinek, nezapomeňte na vhodné sportovní oblečení. Mimo plážové oblečení a plavky si také samozřejmě zabalte nějaké reprezentativní a pohodlné oblečení.

Sluneční krém a ochrana před sluncem

Ochrana před sluncem je nezbytná. Přibalte si kvalitní sluneční krém s vysokým faktorem, opalovací olej/krém, klobouky/kšiltovky a sluneční brýle. Nedopřát si ochranu před sluncem by mohlo znamenat nejen spáleniny, ale i ztrátu radosti z dovolené.

Plážové hračky pro děti

Pro malé dovolenkáře je důležité mít něco, co je zabaví na pláži. Plážové lopatky, formičky na písek, míč, nebo dokonce hry ve vodě – vybavte se věcmi, které zajistí, že vaše děti budou mít co dělat, zatímco vy si užíváte slunce, relaxu, piva, drinků a dobrého jídla.

Oblečení na večerní procházky a restaurace

Večerní procházky a večeře jsou neodmyslitelnou součástí dovolené. Přibalte si něco lehčího na nošení, ale zároveň vhodného pro večerní procházky po promenádě nebo večeři v místní restauraci. Pozor v některých zemích mohou být večery chladnější.

Léky a první pomoc

Pokud cestujete s cestovní kanceláří, tak pravděpodobně cestovní pojištění sjednáno máte. Pokud ne, tak se nezapomeňte pojistit. Výhody a nevýhody pojištění jsme shrnuli v našem článku o cestovním pojištění. Pokud budete cestovat s cestovní kanceláří, tak máte po ruce delegáta a v hotelích bývá první pomoc, takže vám postačí vaše osobní léky, ale i to se může měnit v závislosti na destinaci jak poletíte.

Elektronika a Nabíječky

Kromě slunečního krému a plavek nezapomeňte na nabíječky a elektroniku. Hodit by se vám mohla i powerbanka. (Nejenom) Děti jsou v dnešní době často na mobilních telefonech a powerbanka by mohla být vaše spása. Nezapomeňte, že do některých zemí budete potřebovat adaptér do zásuvky a nemusí s tím „naším“ pasovat.

Doklady a Cestovní Pojištění

Neméně důležité jsou i cestovní doklady a pojištění. Ujistěte se, že všichni mají platné pasy a víza. Nezapomeňte i na cestovní pojištění, které jsme už zmínily.

Zábavu

Jelikož neznáme destinaci vaší dovolené ani délku, tak si i tak vám dovolíme dát ještě jeden tip – nezapomeňte na zábavu. Věříme, že se na dovolené nudit nebudete, ale v některé destinaci nemusí být optimální počasí nebo vám může vypadnout nějaký plán a je to. Pro tento případ doporučujeme, ať si zabalíte nějakou vaši zábavu nebo koníček. My si na cesty často bereme stolní (deskové) hry – prodávají se i v cestovních verzích, takže nezaberou moc místa no a pak samozřejmě nesmí chybět oblíbená kniha.

Závěrem

Závěrem vám chceme popřát krásnou a bezstarostnou dovolenou. Doufáme, že jsme na nic nezapomněli.. a nebo ano? Dejte nám vědět.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *