Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Hugo Spritz – Kombinace bylinek a svěžího prosecca

Vítejte ve světě osvěžujících a lahodných koktejlů! V dnešním článku se zaměříme na Hugo Spritz – oblíbený italský nápoj, který je svým charakteristickým zeleným odstínem a svěžím chutí skutečnou lahůdkou pro sluneční letní dny. Hugo Spritz je neodolatelná kombinace bylinek a svěžího prosecca, která vás přenese do severoitalských krajů, kde si jej můžete vychutnat v příjemné společnosti a relaxační atmosféře.

Historie Hugo Spritz

Hugo Spritz je relativně nový koktejl, jeho původ sahá do nedávné minulosti a váže se ke krásnému regionu jižního Tyrolska v Itálii. Tato lahodná kombinace bylinek a prosecca si získala popularitu až ve 21. století, ale kořeny Hugo Spritz sahájí do padesátých let minulého století.

Příběh za vznikem Hugo Spritzu je zajímavý. Koktejl byl vytvořen v jižním Tyrolsku, kde se nachází nádherné alpské scenérie, bujná příroda a bohaté bylinné zahrady. Právě zde, v regionu známém pro své aromatické bylinky a čerstvou zeleninu, se objevil tento osvěžující nápoj.

Historie Hugo Spritzu je úzce spojena s italskou kulturou a způsobem života. Region jižního Tyrolska je známý svou láskou ke kvalitním surovinám a bohatstvím přírody. Místní obyvatelé začali experimentovat s kombinací čerstvých bylinek, citronu, prosecca a sirupu z bezu, což vedlo k vytvoření tohoto osvěžujícího nápoje. Hugo Spritz je tak trochu opak italského Aperolu Spritz. Aperol je hořký osvěžující koktejl, což se o Hugu říci nedá, protože obsahuje bez a bylinky.

Hugo Spritz rychle získal popularitu v Itálii a postupně se rozšířil do dalších zemí. Jeho výrazná zelená barva, svěží chuť a jemné bylinkové aroma si získaly srdce mnoha milovníků koktejlů. Dnes je Hugo Spritz oblíbeným nápojem nejen v jižním Tyrolsku, ale také v mnoha dalších částech Itálie a světa.

Historie Hugo Spritzu je příkladem toho, jak nový koktejl může rychle získat popularitu a stát se ikonou. Jeho osvěžující chuť a jedinečná kombinace ingrediencí představují lahůdku, kterou si můžete vychutnat a objevovat ve světě koktejlů.

Zajímavosti o Hugo Spritz

Hugo Spritz je nejen vynikajícím koktejlem, ale také nese v sobě několik zajímavostí a faktů, které stojí za povšimnutí. Při objevování tohoto oblíbeného nápoje se dozvíte o jeho původu, inspiraci, která ho přivedla na svět, a dalších fascinujících aspektech spojených s Hugo Spritzem.

 1. Populární v letním období – Hugo Spritz je vynikajícím nápojem pro horké letní dny. Jeho svěží a osvěžující chuť je ideální pro zchladit se a užít si slunečního počasí. V Itálii je tento nápoj oblíbeným symbolem letního relaxu a společenských setkání.
 2. Variabilita ingrediencí – Při přípravě Hugo Spritzu lze experimentovat s různými ingrediencemi a proporcemi. Základem je prosecco, ale někteří lidé upřednostňují místo prosecca jiný druh bublinkového vína. Stejně tak se mohou lišit poměry bylinného sirupu, citronové šťávy a minerální vody, což umožňuje přizpůsobit si chuť podle vlastních preferencí.
 3. Oblíbený mezi milovníky aperitivů – Hugo Spritz je ideálním aperitivem, který se často podává před hlavním jídlem. Jeho bylinkové a osvěžující tóny připraví chuťové pohárky na další gastronomické zážitky a povzbudí chuťové buňky.

Recept na Hugo Spritz

Ingredience

 • Kvalitní Proseco
 • Likér Hugo Liquore, ale pokud se vám nechce kupovat a rádi vaříte jako p. Babica, tak můžete použít bezový sirup…
 • Soda
 • Led
 • Limetka, máta – na ozdobu

Postup

 1. Připravte si vínovou sklenici – viz. obrázek na začátku článku.
 2. Dejte do ní led – spíše větší kostky.
 3. Přidejte 8 cl Proseca a 4 cl Hugo likéru (případně 2 cl bezové sirupu) a nakonec 4cl sody.
 4. Ozdobit můžete lehce limetkou nebo mátou, lehce promíchejte.

Hugo Spritz je připraven k podávání! Na zdraví!

A kde ochutnat luxusní Hugo Spritz?

Pokud se chcete ponořit do světa luxusu a vychutnat si Hugo Spritz v nejlepším provedení, existuje několik míst, která byste měli navštívit. Tyto vybrané destinace nabízejí nejen skvělý koktejl, ale také prostředí, které vám umožní zažít jedinečný a exkluzivní zážitek.

 1. Benátky, Itálie: Benátky jsou považovány za kolébku Hugo Spritzu. Toto romantické město nabízí mnoho kaváren a barů, kde si můžete vychutnat autentickou verzi tohoto oblíbeného koktejlu.
 2. Milán, Itálie: Milán, módní hlavní město Itálie, je domovem mnoha stylových barů a luxusních hotelových barů, kde si můžete vychutnat Hugo Spritz v elegantní atmosféře.
 3. Ibiza, Španělsko: Ibiza je známá svou živou a trendy atmosférou. Na tomto slavném ostrově najdete mnoho stylových plážových barů a klubů, kde si můžete užít luxusní Hugo Spritz při západu slunce.

No a na závěr..

Hugo Spritz je neuvěřitelně osvěžující koktejl, který v sobě spojuje bylinky a svěží prosecco. Tato kombinace vytváří unikátní a lahodnou symfonii chutí, která se stala oblíbenou volbou mnoha lidí během letních dnů. Jeho historie sahá do jižního Tyrolska, kde horská příroda poskytla inspiraci pro tuto nápojovou lahůdku. Na zdraví!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *