Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Moscow Mule – Když se setkají vodka, zázvor a limetka


Moscow Mule je legendární koktejl, který se skládá ze tří hlavních ingrediencí: vodky, zázvorového piva a čerstvé limetky. Jeho pověstným doplňkem je měděný pohár, který dodává tomuto nápoji nejen zvláštní vzhled, ale také chladí ingredience a přispívá k celkovému osvěžujícímu zážitku.

Historie Moscow Mule

Historie Moscow Mule sahá až do období poválečného Ameriky v roce 1941. Tehdy se údajně setkali tři muži s odvahou a vizí – výrobce vodky John Martin, majitel pivovaru Heublein a obchodník s měděnými poháry Jack Morgan. Společně přišli s nápadem na koktejl, který by oslovil amerického konzumenta vodky a zároveň využil zásoby vodky Smirnoff, kterou měl John Martin v oblibě, ale v té době nebyla příliš populární na americkém trhu.

Vznik Moscow Mule je spojený s okamžikem, kdy se tři muži ocitli v nesnázích s prodejem svých produktů. Měděné poháry, které byly součástí sortimentu Jacka Morgana, se neprodávaly tak, jak si představoval. John Martin zase hledal způsob, jak prosadit vodku Smirnoff. A Bill Hamms, majitel pivovaru Heublein, měl obavy z nízkého zájmu o jeho zázvorové pivo.

V duchu podnikavosti se tito tři muži spojili a vytvořili Moscow Mule. Nápoj se skládal z vodky Smirnoff, zázvorového piva a čerstvé limetky, které byly podávány v charakteristickém měděném poháru. První koktejl byl připraven v baru Cock ‚n‘ Bull v Los Angeles a měl být osvěžujícím a zajímavým nápojem, který by přilákal zákazníky a vytvořil větší zájem kolem všech tří produktů.

Ačkoliv nebyl Moscow Mule okamžitě úspěšný, změna nastala díky šťastnému setkání. Když se John Martin setkal s herečkou Jennifer Jones, představil jí Moscow Mule. Herečka se nápojem okouzlila a dala mu při fotografování rozhovorů dostatek pozornosti. Od té chvíle se koktejl začal prosazovat v hollywoodských kruzích a postupně si získal popularitu po celém Spojeném státě.

Zajímavosti o Moscow Mule

Jak už víte, tak Moscow Mule je koktejl s bohatou historií a zajímavostmi, které ho činí ještě zajímavějším.

  1. Měděné poháry – Jednou z nejvýraznějších zajímavostí je použití měděných pohárů při servírování Moscow Mule. Tento pohárek se stal ikonickým prvkem, který dodává Moscow Mule nejen svůj charakteristický vzhled, ale také chladí nápoj a dodává mu jedinečnou atmosféru.
  2. Marketingový tah – Vznik Moscow Mule byl také spojen s inovativním marketingem. Tři muži s tímto koktejlem cestovali po zemi, aby ho prosadili. Díky svému odhodlání a šikovnému propagačnímu tahu se podařilo koktejl dostat do povědomí veřejnosti a stát se velmi populárním nápojem.
  3. Moderní variace – S postupem času vznikly různé moderní variace Moscow Mule. Nejčastěji se zaměňuje vodka za whiskey.

Recept na Moscow Mule

Ingredience

Postup

  1. Moscow Mule jak už víte se podává v měděném hrníčku. Pokud hrníček doma nemáte, tak můžete použít alespoň plechový a pokud ani ten, tak sklenici Highball (sklenice, která se používá například k Mojitu).
  2. Do hrníčku či sklenice vymačkáme polovinu limetky, naplníme nádobu většími kousky ledu.
  3. Přilejeme 6 cl (60ml) vodky a 16 cl (160ml) zázvorového piva.
  4. Pomalu Moscow Mule promícháme ozdobíme plátkem limetky či zázvorem.

Moscow Mule je připraven k podávání! Na zdraví!

A kde ochutnat luxusní Moscow Mule?

Pokud se chcete ponořit do světa luxusu a vychutnat si Moscow Mule v nejlepším provedení, existuje několik míst, která byste měli navštívit. Tyto vybrané destinace nabízejí nejen skvělý koktejl, ale také prostředí, které vám umožní zažít jedinečný a exkluzivní zážitek.

  1. New York, USA – Metropole New York je domovem mnoha renomovaných koktejlových barů, které přinášejí nejlepší mixology. V těchto podnicích můžete ochutnat Moscow Mule na úrovni světové třídy, přičemž si užijete unikátní atmosféru a nádherné výhledy na město.
  2. Londýn, Spojené království – Britská metropole je známá svou bohatou koktejlovou scénou a nabízí mnoho prestižních barů, kde se Moscow Mule stává uměleckým dílem. Vyzkoušejte některý z módních koktejlových barů a nechte se hýčkat prvotřídním servisem.
  3. Paříž, Francie – V romantickém prostředí Paříže můžete objevit skvostné koktejlové bary, které nabízejí špičkové Moscow Mule. Vychutnejte si tento osvěžující nápoj ve stylových podnicích v historickém centru města, jako je Marais nebo Saint-Germain-des-Prés.

No a na závěr..

Moscow Mule, tento legendární koktejl s bohatou historií a osvěžující kombinací chutí, nás zaujal svým původem, marketingovým příběhem a jedinečným vzhledem. Ať už jste fanouškem tradičního Moscow Mule nebo objevovatelem nových variant, jedno je jisté – tento koktejl přináší nejen skvělý chuťový zážitek, ale také příležitost k oslavě, společnosti a vytvoření nezapomenutelných vzpomínek. Na zdraví!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *