Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Řecko – kdy je nejlepší počasí na koupání?

Výběr správného období pro návštěvu Řecka je důležitý pro každého, kdo plánuje strávit svou dovolenou v této krásné zemi. Pokud jste milovníkem koupání, je to ještě důležitější, protože si určitě chcete užít své plážové zážitky na maximum. Řecko je známé svými krásnými plážemi a úžasným mořem, a proto jsou informace o tom, kdy je nejlepší počasí na koupání, nezbytné pro vaše plánování. V tomto článku se zaměříme na nejlepší období v roce pro koupání v Řecku a na to, jak se na tyto měsíce nejlépe připravit.

Sezóna pro koupání v Řecku

Pláže a koupaliště jsou otevřeny většinou od května do října, přičemž nejlepší období pro koupání je od června do září. V těchto měsících jsou teploty nejvyšší a moře má příjemnou teplotu.

V období od května do června a od září do října je počasí mírnější a turistické oblasti nejsou tak přeplněné jako v hlavní letní sezóně. Teploty vzduchu v těchto měsících se pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia a teploty vody mezi 19 a 24 stupni Celsia. Pokud hledáte klidnější dovolenou a nevadí vám trochu chladnější voda, můžete zvážit návštěvu Řecka právě v těchto měsících.

V červenci a srpnu je nejtepleji a nejvíce turistů přijíždí na řecké pláže. Teploty vzduchu v těchto měsících mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia a teploty vody se vyšplhají na 25 až 27 stupňů Celsia. Pokud máte rádi rušno a chcete si užít živou atmosféru plážových barů a restaurací, může být tato doba pro vás tou pravou.

Při plánování dovolené v Řecku je také třeba zohlednit, že počasí se může v různých oblastech lišit. Na východním pobřeží Egejského moře jsou například teploty mírnější a vítr v této oblasti bývá častým jevem. Naopak na jižním pobřeží Kretského moře jsou teploty vody nejvyšší a slunce nejintenzivnější.

Teplota moře v různých obdobích roku

Teplota moře je jedním z hlavních faktorů, které určují, kdy je nejlepší doba na koupání v Řecku. Průměrná teplota moře se v průběhu roku mění v závislosti na ročním období a místě, kde se nacházíte.

V létě, v červenci a srpnu, se teplota moře v Řecku pohybuje kolem 25-27 °C. V tomto období je voda teplá a příjemná na koupání, což je důvodem, proč je léto nejoblíbenější dobou pro návštěvu řeckých pláží.

Na jaře a na podzim se teplota moře v Řecku pohybuje kolem 20-22 °C. Tyto období jsou stále vhodné pro koupání, ale voda může být trochu chladnější, zejména na začátku jara a na konci podzimu. Nicméně pro milovníky surfování a windsurfingu je podzimní období ideální, protože vítr je v této době silnější a vlny jsou vyšší.

V zimě, od listopadu do února, se teplota moře v Řecku pohybuje kolem 16-18 °C. Voda je v této době příliš chladná na koupání a většina pláží a letovisek je uzavřena. Nicméně, pro potápěče a milovníky podmořského světa může být zima ideálním obdobím k návštěvě řeckých vod, protože voda je v této době nejprůzračnější. Ikdyž teplota nedosahuje nuly, tak ji určitě ocení i otužilci.

Vzhledem k tomu, že Řecko má různorodou geografii a rozmanitou řeckou architekturu, může být každé období vhodné pro návštěvu této země. Pokud vám jde především o koupání, pak jsou léto a přelom září a října nejlepšími obdobími.

Nejlepší pláže v jednotlivých oblastech

V Řecku najdete nádherné pláže na každém rohu, ale některé z nich jsou opravdu zvláštní. Od bílých útesů až po zlatavý písek a tyrkysové vody, Řecko má pro každého něco k nabídnutí. Zde je seznam nejlepších pláží v každé oblasti Řecka:

  1. Zakynthos – pláž Navagio
  2. Kréta – pláž Elafonisi
  3. Peloponés – pláž Voidokilia
  4. Milos – pláž Sarakiniko
  5. Santorini – plíž Red
  6. Mykonos – pláž Super Paradise
  7. Rodos – pláž Tsambika Beach
  8. Kefalonie – pláž Myrtos Beach
  9. Lefkada – pláž Porto Katsiki
  10. Skiathos – pláž Koukounaries

Každá z těchto pláží má své specifické rysy, které ji činí nezapomenutelnou. Pokud si o plážích chcete přečíst více, tak stačí kliknout na modrý text a otevře se vám náš článek. Pláž Navagio na Zakynthosu je známá svým bílým pískem a tyrkysovou vodou, kdežto Elafonisi pláž na Krétě je známá svým růžovým pískem a turistickými atrakcemi, které se zde nacházejí. Voidokilia pláž na Peloponésu je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Řecku, zatímco Sarakiniko pláž na Milosu má jedinečné kamenné útvary, které vytvářejí surrealistické scenérie. Určitě si najdete pláž, která pro vás bude unikátní a zajímavá.

Každá z těchto pláží si zaslouží návštěvu a určitě si užijete nezapomenutelný zážitek.

Aktivity na pláži mimo koupání

Kromě koupání a opalování nabízejí řecké pláže také řadu dalších aktivit pro turisty, kteří si chtějí užít zábavu a adrenalin. Mezi nejpopulárnější aktivity na pláži patří například plážový volejbal, fotbal nebo různé druhy vodních sportů.

Jedním z nejoblíbenějších vodních sportů je windsurfing, který se dá provozovat téměř na všech plážích s dostatečným větrem. Kromě windsurfingu jsou populární také kitesurfing, wakeboarding a jachting. Tyto sporty jsou nabízeny v mnoha plážových střediscích a většinou se dají pronajmout vybavení a absolvovat instruktáže.

Pro ty, kteří si chtějí užít klidnější aktivity, jsou k dispozici možnosti jako například šnorchlování, rybaření nebo půjčování kajaků a paddleboardů. Na mnoha plážích jsou k dispozici také vodní skútry, které jsou velmi oblíbené zejména u mladých turistů.

Pokud hledáte něco mimo vodu, můžete si zapůjčit slunečník a lehátko a v klidu relaxovat s oblíbenou knihou nebo hudbou. Některé pláže nabízejí také možnosti masáží a wellness služeb.

Nezapomeňte však na to, že mnoho pláží v Řecku je chráněno kvůli ohroženým druhům živočichů a rostlin, takže je důležité se řídit pravidly a zachovávat přírodu v co nejlepším stavu.

Jak se připravit na dovolenou na pláži v Řecku.

Pokud plánujete strávit svou dovolenou na pláži v Řecku, je důležité se připravit a zabalit si správně potřebné věci. Jednou z nejdůležitějších věcí je samozřejmě plavky, které by měly být pohodlné a dobře sedět. Měli byste také zvážit nákup kvalitního slunečního krému s vysokým ochranným faktorem, abyste se vyhnuli popáleninám na kůži. Nezapomeňte také na plážový ručník, sluneční brýle a klobouk na ochranu hlavy před sluncem.

Pokud plánujete využívat vodní sporty, jako například šnorchlování nebo windsurfing, můžete si zapůjčit potřebné vybavení na pláži nebo si jej zakoupit předem. Pokud máte dostatek času, tak si vodní výbavu můžete zakoupit na nějakém čínském eshopu, kde vybavení vychází poměrně levněji.

Důležité je také si připravit dostatečné množství peněz na stravování a pití. V Řecku je hojnost restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni a osvěžující nápoje. Nezapomeňte, že pokud budete mít ubytování all-inclusive, tak i tak utratí nějakou částku za potraviny a nápoje…

Na závěr

Závěrem lze shrnout, že Řecko je skvělou destinací pro letní dovolenou, především díky svým krásným plážím a teplému moři. Nejlepší období pro koupání je od června do září, kdy jsou teploty vzduchu i moře příjemné a slunečné dny jsou téměř zaručeny. Při plánování dovolené je tedy vhodné brát v úvahu tyto faktory a pečlivě si vybrat vhodné letovisko a pláže. Užijte si vaši nezapomenutelnou dovolenou na jedné z nejkrásnějších pláží Středozemního moře.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *