Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Revolut – nejlepší cestovní kamarád, kterého si můžete přát

Pokud rádi cestujete, určitě jste se setkali s problémy, které se často objevují v zahraničí jako jsou nevhodný směnný kurz, nedostatek hotovosti v požadované měně, případně nevýhodný mezinárodní směnný kurz banky a další.. Společnost Revolut může být řešením těchto problémů.

Co je Revolut?

Revolut je digitální bankovní služba, která se zaměřuje na lidi, kteří často provádějí mezinárodní platby a rádi cestují. Společnost byla založena v roce 2015 v Londýně a nabízí svým klientům širokou škálu bankovních služeb, včetně plateb, směnných kurzů a kryptoměnových transakcí. My ji vám chceme doporučit právě kvůli kurzům, které jsou zde opravdu výhodné. Revolut má litevskou EU bankovní licenci a vklady jsou pojištěny do výše 100.000,- EUR, takže se nemusíte bát, že o své peníze přijdete.

Jednou z nejvýhodnějších věcí na Revolut je to, že vám umožňuje mít více měnových účtů, což znamená, že můžete mít až 30 měn na jednom účtu. To znamená, že pokud cestujete do více zemí, nemusíte se starat o výměnu peněz při každé změně země. Stačí jednoduše zvolit měnu, kterou chcete použít pro danou transakci, a Revolut se postará o výměnu za aktuální směnný kurz. Doporučujeme provádět směny pouze ve všední dny, kdy bývají kurzy nejvýhodnější.

Co Revolut umí?

Další výhodou Revolutu je to, že nabízí vynikající směnné kurzy. To znamená, že můžete ušetřit peníze na mezinárodních transakcích a směnách měn. Kromě toho nabízí Revolut i možnost bezplatného výběru hotovosti z bankomatů po celém světě a to až do výše 5 000/Kč měsíčně. Revolut, ale žádné své bankomaty (zatím) nemá, tak je potřeba vybírat z bankomatů různých bank a zde vzniká menší nevýhoda. Některé banky si za provedenou transakci (výběr hotovosti) mohou účtovat nějaký poplatek. Velkou výhodou je také, že Revolut má svoji mobilní aplikaci, takže pokud budete platit bezkontaktní platbou z mobilního telefonu prostřednictvím aplikace, tak platba bude provedena zdarma. Nicméně ne všude lze platit kartou.

Revolut nabízí mnoho tzv. tarifů, což označuje jako „plány„. Jedná se o tarify vašeho účtu, které si můžete zakoupit za měsíční poplatek. Nabízí tarify metal (nejdražší), premium, plus a pak samozřejmě variantu zdarma. Pokud nepotřebujete směnit velké množství peněz nebo využívat nějaké placené funkce, tak varianta free – zdarma vám zřejmě postačí.

Ve výsledku

Revolut je velmi dobrý pomocník na cesty, který vám může díky směnám do různých měn za výhodné kurzy ušetřit spoustu peněz. Neúčtuje si žádné poplatky za vedení účtu, směny ani platby. Takže stojí minimálně za vyzkoušení, věříme, že si Revolut oblíbíte.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *