Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Blue Lagoon – Modré nebe ve sklenici

Vítáme vás v našem článku o ikonickém koktejlu Blue Lagoon, který přináší do vaší sklenice pravé modré nebe. Tento osvěžující drink je známý pro svou živou modrou barvu, která evokuje pocit tropického ráje a oslnivého pobřeží. Blue Lagoon je oblíbeným koktejlem pro letní oslavy, plážové večery nebo prostě kdykoli, kdy si přejete zakusit chuťovou symfonii sladkosti, kyselosti a svěžesti.

Historie Blue Lagoon

Historie koktejlu Blue Lagoon sahá do 20. století, kdy začal získávat popularitu mezi milovníky koktejlů po celém světě. Přesný původ tohoto osvěžujícího nápoje není znám, avšak jeho přítomnost ve světových barech a koktejlových menu je nezaměnitelná.

Blue Lagoon byl poprvé představen ve 70. letech jako součást koktejlového hnutí, které hledalo nové a zajímavé způsoby, jak kombinovat alkoholické nápoje s různými ovocnými šťávami a sirupy. Jeho jedinečná modrá barva, která se získává použitím modrého curacao likéru, okouzlila mnoho hostů a stala se jeho charakteristickým znakem.

Přestože Blue Lagoon není tradičním koktejlem s dlouhou historií jako některé ostatní, rychle si získal svou popularitu a stal se jedním z nejoblíbenějších nápojů na koktejlových večírcích, plážových barů a v letoviscích po celém světě. Jeho přitažlivost spočívá nejen v jeho vzhledu, ale také v osvěžujícím a lahodném spojení chutí.

Díky svému exotickému vzhledu a jemné kombinaci citrusového likéru, vodky a citronové šťávy se Blue Lagoon stal ikonou barevných koktejlů a oblíbeným nápojem pro ty, kteří si přejí zakusit nádech tropického ráje ve sklenici. Je symbolem radosti, dovolené a bezstarostného životního stylu.

Zajímavosti o Blue Lagoon

Jak už víte, tak Blue Lagoon je koktejl s bohatou historií a zajímavostmi, které ho činí ještě zajímavějším.

  1. Modrá barva – Blue Lagoon získává svou charakteristickou modrou barvu díky použití modrého curacao likéru. Tento likér je vyroben z citrusového ovoce známého jako laraha, které roste na ostrově Curaçao v Karibiku. Jeho intenzivní modrá barva přidává do koktejlu nejen estetický prvek, ale také odkazuje na nádhernou modrou lagunu, která je jeho inspirací.
  2. Filmová sláva – Blue Lagoon získal svou popularitu i díky filmu s názvem „Blue Lagoon“ z roku 1980, ve kterém hráli Brooke Shields a Christopher Atkins. Tento romantický příběh mladých lidí na opuštěném ostrově propagoval koktejl a přispěl k jeho mezinárodnímu povědomí.
  3. Oblíbenost na plážích – Blue Lagoon se stal jedním z nejoblíbenějších koktejlů na plážových letoviscích a exotických destinacích po celém světě. Jeho osvěžující chuť a výrazná barva přitahují milovníky slunce a moře, kteří si chtějí dopřát nápoj, který připomíná tropický ráj.

Recept na Blue Lagoon

Ingredience

Postup

  1. Do shakeru vložte malé kousky ledu.
  2. Přilejte 4cl vodky a 4cl Curaçao, v shakeru zamíchejte.
  3. Nachystejte si sklenici Highball Glass s ledem, sklenice se používá například na Mojito.
  4. Dolijte přibližně 12 cl citrónovou limonádou (dle chuti), lehce promíchejte a ozdobte plátkem citrónu.

Blue Lagoon je připraveno k podávání! Na zdraví!

A kde ochutnat luxusní Blue Lagoon?

Pokud se chcete ponořit do světa luxusu a vychutnat si Blue Lagoon v nejlepším provedení, existuje několik míst, která byste měli navštívit. Tyto vybrané destinace nabízejí nejen skvělý koktejl, ale také prostředí, které vám umožní zažít jedinečný a exkluzivní zážitek.

  1. Barcelona, Španělsko – Toto živé španělské město je známé svými plážemi, kulinářskou scénou a nočním životem. V Barceloně najdete mnoho sofistikovaných koktejlových barů s úchvatným výhledem na Středozemní moře, kde si můžete vychutnat svěží Blue Lagoon.
  2. Londýn, Velká Británie – Velká Británie je domovem pro stylové a elegantní bary. V Londýně najdete luxusní podniky a koktejlové kluby, které servírují špičkové verze Blue Lagoon. Vydejte se do čtvrti Soho nebo Mayfair a objevte tajemství tohoto osvěžujícího nápoje.
  3. Rio de Janeiro, BrazílieToto slavné brazilské město je známé svým karnevalem, plážemi a energickou atmosférou. V Riu de Janeiru můžete ochutnat exotické varianty Blue Lagoon, které jsou obohaceny místními ovocnými přísadami a brazilskou vášní pro koktejly.

No a na závěr..

Modré nebe ve sklenici, které se nazývá Blue Lagoon, je koktejlový poklad, který okouzlil miliony lidí po celém světě. Jeho osvěžující chuť, intenzivní modrá barva a příjemná atmosféra, kterou evokuje, ho činí oblíbeným mezi milovníky koktejlů, tak na zdraví!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *