Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Co neminout v Budapešti?

Budapešť je hlavním městem Maďarska a považuje se za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. S bohatou historií, architektonickými skvosty a termálními lázněmi se Budapešť stala oblíbenou turistickou destinací pro milovníky umění, kultury a historie. V tomto článku se podíváme co byste měli navštívit v Budapešti.

Parlament

Budapešťský parlament je jednou z nejvýznamnějších památek v Maďarsku. Tento nádherný neogotický palác, navržený Imre Steindl, byl postaven mezi lety 1885 a 1904 a je umístěn na nábřeží Dunaje. S 691 místnostmi je to největší budova v Maďarsku a je symbolem maďarské nezávislosti a svobody.

Vnitřek parlamentu je stejně nádherný jako jeho vnější fasáda. Vnitřní prostor je lemován mozaikami, zlatými prvky, vitrážemi a dalšími dekorativními prvky. Můžete také navštívit korunu sv. Štěpána, což je symbol maďarské koruny.

Budínský hrad

Budínský hrad, který dominuje panoramatu Budapešti, je pevnost s bohatou historií. Při návštěvě tohoto hradu můžete prozkoumat Královský palác a Matyášův chrám, a užít si fantastický výhled na město a Dunaj.

Rybářská bašta

Rybářská bašta, s nádechem romantiky a pohádkové atmosféry, nabízí nezapomenutelný výhled na Dunaj a Parlament, co vám celkový dojem z tohoto místa pravděpodobně zkazí je spousta turistů a opravdu vysoké ceny. Nicméně tato historická stavba s bílými věžičkami a nádhernými arkádami je oblíbeným místem pro fotografie a relaxaci s jedinečným výhledem na řeku a parlament.

Bazilika svatého Štěpána

Bazilika svatého Štěpána, pojmenovaná po prvním maďarském králi, je architektonický skvost a duchovní centrum města. Návštěvníci se mohou vydat do výšin kopule pro impozantní pohled na Budapešť nebo si prohlédnout posvátné relikvie, včetně prstu svatého Štěpána.

Most Széchenyi lánchíd

Most Széchenyi lánchíd, známý také jako Řetězový most, je nejen spojnicí mezi Budou a Pestí, ale i architektonickým skvostem. Procházka přes most nabízí nezapomenutelný zážitek, zejména večer, kdy je most osvětlen a odráží se v hladině Dunaje.

Central Market Hall

Central Market Hall je tradiční Budapešťské tržiště, kde se setkává bohatá maďarská kuchyně a tradiční atmosféra trhu. Při návštěvě narazíte na regionální potraviny a suvenýry.

Termální lázně

Budapešť je známá svými termálními lázněmi, které jsou ideální pro relaxaci. Széchenyi, Gellért a Rudas lázně patří k nejznámějším a nabízejí návštěvníkům možnost uvolnit se ve horkých pramenech a okouzlit se nádhernou architekturou. Pokud plánujete návštěvu termálních lázní, tak mrkněte na náš článek „Budapešť – Termální lázně“, kde jsme se o termálních lázních rozepsali.

Margitsziget

Margitsziget, nevelký ostrov na Dunaji, je útočištěm klidu a přírody uprostřed městského ruchu. Můžete zde procházet zelenými parky, relaxovat u jezera nebo si užívat sportovní aktivity. Ostrov je ideálním místem na únik od každodenního shonu.

Zoo Café

Zoo Café není sice žádná historická památka, ale domníváme se, že stojí za navštívení. Jak už název napovídá, tak se jedná o kavárnu, kde vám při vychutnávání kávy budou dělat společnost zvířata. Kavárna je poměrně malá, ale i přes menší prostory se zde nachází spousta zvířat a během vašeho relaxu u dobré kávy vám personál kavárny postupně na stůl donese několik zvířat se kterými si s opatrností můžete pohrát a věnovat jim svoji pozornost. V našem případě jsme na stůl dostali morče, králíčka, želvu, hada, chameleóna. Pokud plánujete návštěvu Zoo Café, tak je nutné si vytvořit rezervaci.

Želva v Zoo Café Foto: putovanisvetem.cz

Závěrem

Budapešť s svým bohatým kulturním dědictvím, architektonickými skvosty a termálními lázněmi nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Doporučujeme Budapešť navštívit minimálně na víkend, ať stihnete navštívit všechny historické památky, vyzkoušet termální lázně a poznat kouzlo tohoto Maďarského města.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *