Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Nejlepší mobilní aplikace, které se vám hodí k cestování

Díky moderní technologii máme nyní možnost mít všechny informace, navigaci a rady doslova na dosah ruky. Mobilní aplikace se staly neodmyslitelným průvodcem pro každého cestovatele. V tomto článku vám představíme ty nejlepší mobilní aplikace, které vám zpříjemní a usnadní vaše cestování.

Airbnb/Booking

Ubytování na cestách je důležité a mezi nejpopulárnější a nejspolehlivější společnosti patří Booking a Airbnb. Tyto dvě společnosti nebo i aplikace zná snad každý a pokud patříte k těm, kteří ne, tak v sekci „Rady a tipy“ se můžete o společnostech dočíst více.

Revolut

O Revolutu jsme už také psali. Revolut je litevská banka, která nabízí výhodné směnné kurzy a možnosti výběru či placení v zahraničí. Navíc účet u Revolutu je zcela zdarma.

Google Maps/Translate

Tyto aplikace jsou neodmyslitelným společníkem na cestách. Jazykově zkušenější Google Překladač nevyužijí, ale Google mapy určitě ano. Výhodou Google map je, že nabízí spolehlivou navigaci, informace o dopravě, místních podnicích a další užitečné informace. Získáte jízdní řády místní hromadné dopravy, přesné mapy a dokonce i offline režim. Překladač vám pomůže s překladem jakéhokoliv jazyka, takže jazyková bariéra je u konce.

Flush

Tahle aplikace by se vám mohla hodit dvojnásob! V aplikaci Flush najdete (skoro) všechny veřejné toalety na světe. Takže, ať už cestujete kamkoliv, tak vám aplikace poradí, kde se nejblíže od vaší pozice nachází veřejné toalety.. a to se hodí ne?

WiFi Map

Aplikace se hodí do zemí, kde nebudete používat datové připojení. K čemu slouží jste už určitě odhadli z názvu aplikace. Ano, správně, aplikace vám na mapě světa ukazuje veřejně přístupné WiFi sítě.

Park4Night

Tuhle aplikaci oceníte spíše ty, kteří cestují autem a plánuji v něm i spát. Aplikace vám dá tipy na placená či neplacená parkoviště, případně i klidné odpočívárny.

Buďte obezřetní na nečekaných události na cestách. S cestovním pojištěním budete na tyto situace připraveni – a navíc stojí pár korun!

Záchranka

Nechceme nic přivolávat, ale tahle aplikace se určitě hodí i pokud plánujete vysokohorskou turistku – např. výlet na Štrbské pleso na Slovensku. Pomocí aplikace si můžete přivolat záchranou službu, ale i horskou záchranou službu na území České republiky, Rakouska, Slovenska a Maďarska. Doufáme, že aplikaci nebudete muset potřebovat.

Závěr

Aplikací, které se hodí pro cestování je nespočetně mnoho. My jsme se snažily vybrat ty nejoblíbenější a nejpotřebnější, i tak se domníváme, že zde některé určitě chybí. Které aplikace při putování světem používáte vy? Poděl se s námi o vaše zkušenosti buďto v komentářích nebo naší Facebookové skupině. Těšíme se!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *